Muzikálovou komedii plnou svěží energie s pardubickým souborem nazkoušel hostující režisér Lumír Olšovský.
„Za toto představení jsem šťastný. Chci s Jeptiškami žít natrvalo," nechal se slyšet Lumír Olšovský.
„Jsem rád za všechny herečky i za ty, co nám pomáhají vytvářet skvělé zázemí této inscenaci. I díky nim je její výsledek velmi příjemný," poznamenal hostující režisér.
„Už při premiéře jsem se díval do hlediště a pozoroval reakce diváků. Jsem rád, že byly  pozitivní," sdělil našemu Deníku Lumír Olšovský. Pardubickou premiéru Jeptišek si nenechal ujít jeden z největších odborníků na muzikál v Česku Michael Prostějovský.

„Gratuluji pardubickému divadlu k velmi dobrému titulu," řekl Prostějovský. „Představení má úžasnou energii. Nejen že je to kvalitní muzikál, ale je výborně odvedený od všech členů tvůrčího týmu a je výborně zahraný," poznamenal.
„Přiznám se, že  mě trochu překvapilo, když jsem se dozvěděl, že Jeptišky budou mít premiéru na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla. Komorní prostor jsem pro tento typ muzikálu nečekal. Když jsem tento prostor viděl, myslel jsem si, že nebude žádná legrace hrát na této scéně tento typ představení. Ale Jeptišky mají výhodu, že se na scénu vejdou a herečky po sobě nešlapou. Na velké scéně by měly dimenzi větší divadelní podívané, ale jde o typ muzikálu, který komorní scénu snese a má zde svůj půvab," vyjádřil se jeden z předních českých muzikálových odborníků.

Využitá možnost

„Ne vždy musí být úspěšný muzikál pro stovky diváků s výpravou za čtyři miliony korun. Zažil jsem v Londýně komorní muzikál v divadle pro 150 lidí, kde herci hráli v ringu a byla to zajímavá podívaná. Myslím, že je dobře, když  se využívají možnosti, které divadlo má, i k těmto typům projektů," uzavřel.