Po pardubickém koncertu v Kulturním domě Hronovická, kde pokřtil své CD a DVD Svět je báječnej kout, vystoupil také na vánočním koncertu v pražském Břevnovském klášteře.
„Ani jsem si nedovedl představit, co tak krásného dokázali naši předci před tisíci lety vybudovat. Břevnovský klášter je ohromný a navíc se může pyšnit výbornou akustikou. Bylo rozumět opravdu každému slovu i v zadních lavicích a písně zde zněly skutečně nádherně," sdělil své dojmy Josef Sochor.
Krásné prostory však podle Josefa Sochora nebyly to jediné, co si mohli návštěvníci vychutnat plnými doušky.

Báječná atmosféra

„Koncert měl opravdu báječnou a sváteční atmosféru. I když byla v klášteře zima, tak všichni vydrželi. Celý večer natáčela také televize Šlágr, která jej bude vysílat zřejmě o svátcích. Určený bude zejména střední a starší generaci. Jsem přesvědčen, že vzhledem k tomuto nádhernému prostředí by se za takový pořad nemusela stydět žádná z českých televizí. Řekl bych, že to bude jeden z nejhezčích dárků pro příznivce této hudby. Celkově mám z této akce moc dobrý pocit," sdělil zpěvák, který se před vánočními svátky takřka nezastavil.

Společný zpěv koled

„Sotva jsem se vzpamatoval ze svého vánočního koncertu a křtu CD a DVD v Pardubicích, už jsem byl na cestě do Břevnovského kláštera," podotkl pardubický zpěvák. Ten posluchače potěšil nejednou stylovou skladbou, která se nesla ve svátečním duchu.

„Měl jsem tu čest zazpívat zde Gounodovu Ave Mariu, na kterou jsem sám napsal text a natočil ji s orchestrem Karla Vlacha a s velkým sborem. V mém podání nemohla chybět ani píseň s vánoční tematikou," poznamenal muž, který v roce 1957 v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty porazil i samotného Karla Gotta.

Koncertu v Břevnovském klášteře se zúčastnilo na čtyřicet hostů včetně Šlapeta. Závěr patřil společnému zpěvu   koled.

Iveta Koubková