„Ve filharmonii hostujeme řadu let. Naši herci i techničtí pracovníci zdejší zázemí dobře znají, vyhovuje jim i kapacitně. Zpívání v dešti hrajeme už pátou sezonu, ale i přesto jsou reprízy vždy vyprodány. O úspěchu u diváků jistě svědčí ocenění za nejoblíbenější inscenaci Východočeského divadla v letech 2012 a 2013. K této hře jsme vydali rovněž doprovodné CD s hity jako Singin' in the Rain nebo Good Morning," řekl tiskový mluvčí divadla Radek Smetana.

Z divadelního představení Zpívání v dešti.Pardubičtí herci hostují podle Radka Smetany ve městě pod Bílou věží vždy velmi rádi, důvodem je vřelé přijetí publika. Rivalitu mezi Klicperovým a svým divadlem nevnímají. Dramaturgie obou kulturních stánků jsou prý natolik odlišné, že se v divácké nabídce doplňují.

„Klicperovo divadlo často hostuje v Pardubicích a my u vás v Hradci. Vzájemně se zveme na festivaly, herci se znají a fandí si. Ona rivalita je z mého pohledu jen dávno přežitou legendou," dodal Radek Smetana.

Vstupenky na Zpívání v dešti si můžete obstarat v hradeckých informačních centrech, ve večerní pokladně filharmonie nebo v předprodeji Východočeského divadla. Na představení však zbývá už jen několik posledních vstupenek, což je důkazem, že se cenově zvýhodněné předplatné určitě vyplatí.

Eva Ženíšková