V dalších dílech pravidelného cyklu se pak po 14 dnech návštěvníci s Martinem Loewem postupně vydají do Mongolska, Ekvádoru, na Bajkal a nakonec na Madagaskar.

Patagonie – „divočina na konci světa“ – je tématem pro cestovatele a fotografa Martina Loewa. Svou nově zpracovanou digitální diashow naplnil obrázky velkolepých hor a divoké patagonské přírody. Nabídne však také záběry odlehlých vesnic i jejich svérázných obyvatel. Dobrodružný příběh daleké cesty vypráví Martin Loew v živém a poutavém komentáři a zážitky dokresluje ukázkami krásné patagonské hudby.

Patagonie – nejjižnější cíp jihoamerického kontinentu – je doslovným koncem světa. Dál na jih leží již jen zmrzlá Antarktida. Není divu, že při vyslovení jejího tajemně znějícího názvu se rozbuší srdce snad každému, kdo aspoň někdy snil o dobrodružství a dalekých výpravách do neznámých končin.

Obtížně dostupná Patagonie jako šipka míří k jihu a na její špici se coby třešnička na dortu vyjímá Ohňová země.

Kolem ní kdysi v průlivech dlouho bloudil kapitán Magalhães a jeho námořníci se už domnívali, že dopluli do samotného pekla.

Přitom Patagonie je vysloveným rájem. Rájem divoké přírody a úchvatných horských scenérií.

V jejím srdci se jako poklady ukrývají neprostupné pralesy, hluboké fjordy, obrovské ledovce i blankytná jezera. Místní lidé ve svých srdcích také ukrývají svůj poklad: pohodu, srdečnost a životní rovnováhu.

Snad pro tu zdejší odlehlost a obrovské vzdálenosti nebo možná proto, že divoké patagonské počasí často překazí lidské plány, všichni si tu udržují záviděníhodný vnitřní klid. Pozitivní energie zde z lidí vyzařuje na dálku. Jakoby nám, návštěvníkům z moderní doby, chtěli ukázat, že život beze spěchu, nervozity a stresu je mnohem krásnější. Je radost se s Patagonií setkat.

„Věřím, že krásu i pohodu Patagonie se mi do diashow podařilo uložit tak, aby si ji diváci mohli během představení naplno užívat,“ zve na své promítání cestovatel Martin Loew.