Starostka Hana Štěrbová jako hlavní důvod uvádí snížení hodnoty eura, což v reálu představuje méně subvenčních peněz a více nákladů pro investora (doplatek asi 10 milionů korun) . „V roce 2006 jsme rozhodli požádat o dotaci s tím, že jsme schopni uhradit náklady do výše pěti milionů včetně prostředků získaných z Programu regenerace. Situace se nyní změnila. Navíc budova je stará, takže musíme počítat s tím, že investice na opravu ve výši 34 milionů korun zřejmě ještě povýší,“ kalkuluje Štěrbová.

Objekt bude nyní zabezpečen tak, aby do něho nezatékalo, a radnice bude zvažovat jeho nové využití. Pokud se nenajdou příznivé dotační tituly, bude bývalá záložna nabídnuta zřejmě k charitativním účelům .

Sto třicet let starý dům, kde původně sídlila škola, později záložna a pak pošta, je v majetku obce. Projekt zde počítal s vybudováním knihovny, informačního centra, společenského sálu, obřadní síně, kanceláře městyse i veřejných WC. Grant na opravu Obecního domu na Pecce přidělilo MZV Norska. ⋌(kov)