Při pohledu na její úsměv, figuru a temperament zní číslo jejích letošních kulatých narozenin neuvěřitelně. Petru Janů nadcházející šedesátiny o elán rozhodně nepřipravily – ba naopak. Hodlá je oslavit hned na šestnácti koncertech  svého narozeninového turné. K českým a moravským městům, která navštíví, patří samozřejmě i Hradec Králové, kde má zpěvačka už desítky let mnoho fanoušků. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 8. listopadu od devatenácti hodin v sále Filharmonie Hradec Králové.

Hity i kuriozity

„Samozřejmě musí zaznít typicky známé hity, to by mi lidé neodpustili," říká Petra Janů o repertoáru, který na turné chystá. „Někdy ale koukám jako blázen, co já všechno nazpívala. Takže teď ty písničky poctivě poslouchám a vybírám i kuriozity, které se na koncertní turné hodí. Doufám, že si to s fanoušky užijeme. Každý navíc dostane jako dárek cédéčko s mými největšími hity. S producentem turné Petrem Salavou jsme jich připravili několik tisíc."

Během narozeninového koncertu Petry Janů zaznějí například skladby Už nejsem volná, Moje malá premiéra, S láskou má svět naději, Motorest, Říkej mi, ale také písničky z filmů a muzikálů, ve kterých zpěvačka účinkovala.

(Petra Janů bude hostem východočeského publika také příští sobotu na Staročeské polabinské pouti v Pardubicích. Od šestnácti hodin vystoupí před Gymnáziem Mozartova.).