Divadelní ples v Hradci Králové byl kdysi událostí sezony: herci Klicperova divadla, Divadla Drak, řady ochotnických spolků i „divadelní podsvětí“.

Ti všichni se v sedmdesátých a osmdesátých letech scházeli rok co rok ve slavné Palmové zahradě hotelu Grand. Jejich dlouhá plesová noc byla vždy nezapomenutelná – sehnat vstupenky nebylo jednoduché. Čas (peníze, okolnosti…) tradici uspal a společenský kalendář ve městě se už řadu let musel bez Divadelního plesu obejít.

„Ráda bych tu tradici městu vrátila – nebo aspoň učinila poctivý pokus,“ říká hradecká patriotka Martina Součková – dáma, která do města zve řadu pozoruhodných osobností, jak na známý hudební festival Na jednom břehu, tak na alternativní scény, do čajoven i před rozhlasový mikrofon. „Ráda bych všechny, kdo pamatují tradici Divadelních plesů ve městě, i ty, kdo mají blízko k divadlu, kumštu a lidem kolem něj, pozvala v první jarní den na Divadelní ples v restauraci La Putika na starém hradeckém městě,“ říká Martina Součková s tím, že pozvání na tento pokus o obnovení dávné tradice už přijali současní i bývalí herci Klicperova divadla, Divadla Drak a řada plesových pamětníků.

„Nebudeme živi jen z tradice,“ slibuje Martina Součková. „Na stolech budou vynikající vína a delikatesy jak gurmánské, tak kulturní. Živě bude hrát pražská kapela Second Band složená z herců a zpěváků muzikálových pódií, která nás přenese zpět do atmosféry sedmdesátých a osmdesátých let.

Doporučeným oděvem na nultý ročník nového Divadelního plesu je logicky móda sedmdesátých a osmdesátých let.“