Potom už byl naražen první sud na parkovišti Pod kaštany, kde teklo víno zdarma. Stánky nabízely různé druhy vína, které si návštěvníci „kupovali“ za speciální žetony. Nechyběl ani oblíbený burčák. Víno mohli návštěvníci zajíst klobásami, trdelníkem nebo sýrem. Další stánky nabízely dřevěné šperky, hračky nebo sklenice. Opět se osvědčily myčky na sklenice, kde si mohl každý po koštu své sklo hygienicky umýt.

Kolem třinácté hodiny se shromáždily davy lidi naproti Hospitalu. Už tradičně čekaly, až poteče víno po kaskádovém schodišti. Na úvod zazněla fanfára Hradeckého žesťového souboru. Potom promluvil starosta Kuksu Jiří Beran, který připomněl, že před pěti lety začal Stanislav Rudolfský obnovovat vinohrad, který je jediným ve východních Čechách. O rok později se slavilo první Vinobraní. „Přestože je komornější než vinobraní na Moravě, má mnoho příznivců,“ dodal.

Stanislav Rudolfský popřál všem návštěvníkům pohodu nad dobrým vínem a dal pokyn, aby se voda na kaskádách „změnila“ ve víno. Zázrak trval přibližně čtvrt hodiny. Tato ojedinělá atrakce připomíná největší slávu Kuksu, dobu hraběte Františka Antonína Šporka.

Kromě ochutnávání si ale mohli užít velcí a malí bohatý program. V kostele zazněla klasická hudba, na nádvoří Hospitalu zněl swing, folk, ale také pop. Zazpívala tu totiž jedna z nejlepších českých zpěvaček Petra Janů. A svoje kvality potvrdila.

Děti potěšila pohádka. Mohly si také zajezdit na ponících z Pony centra JK. Na mostě byl k vidění flašinetář, po areálu chodilo několik dam v historických kostýmech.

Akci přálo počasí. A tak se podařilo uskutečnit i jeden z posledních bodů programu, který záležel právě na počasí. Jednalo se o start horkovzdušného balonu, který se vznesl nad Vinobraní.