Počítá se také s dětmi

Festival myslí i na děti a nejmenší návštěvníky, takže pro ně uspořádal například víkendovou atrakci Velká dračí pouť plnou kolotočů a houpaček. Pouťové atrakce jsou zajímavé tím, že se za ně neplatí. Kolotočové veselí potrvá od dnešního dne do neděle na plácku před Divadlem Drak.
Dalším zpestřením pro dětského diváka bude jistě workshop s názvem Divadlo na vlastní kůži, což je originální projekt Divadla Drak na pomezí divadla a vzdělávání, zacílený na nejmenší diváky. V průběhu workshopu si děti mohou vyzkoušet, jaké je to být hercem, stát na jevišti a bavit své publikum. V Divadle Drak se workshop odehraje dnes ve třech termínech, a to od 13, 14, 15 a 17hodin. „Vše probíhá podle představ. Bouře zatím zkazila jedno venkovní představení, protože se na něj diváci povětšinou nemohli dostat, avšak divadelníci se s tím statečně vypořádali. Zato čtvrteční den byl perfektní,“ uzavřela ředitelka Divadla Drak

Lidé přicházejí i navzdory počasí

„Jsem spokojená. jenom je příliš dramatické počasí. Musíme být obezřetní. Každý den zjišťujeme u odborníka vývoj počasí. Večer jsem si prošla scény, kde probíhají jednotlivá představení, a ten pohled mě nadchl, a to zejména skrz báječnou a pohodovou atmosféru. Lidí chodí houfy, nicméně největší nápor očekáváme právě s příchodem víkendu,“ řekla Dominika Špalková ze sdružení Poco a poco animato, které venkovní akce organizuje.