Jarní turné Kouzelné planety odstartovalo. Autoři tohoto cestovatelského projektu Kateřina a Miloš Motani zamíří také do Hradce Králové, Nového Města nad Metují nebo do Dvora Králové.

Díky šedesátiminutové projekci budou moci návštěvníci poznat nejrůznější kouty světa, například Thajsko nebo Keňu. Dojde také na zábavné, ale i napínavé cestovatelské zážitky, fotografie i videa.

Fotografie, videa i živé komentáře

„Dynamické audiovizuální pásmo sestavené z úchvatných fotografií a videosekvencí je doprovázené živým zasvěceným komentářem cestovatelů samotných, podmanivou i rytmickou hudbou, autentickými zvukovými i hudebními záznamy," píší na svém webu autoři projektu.

Diváci se tak mohou ponořit do jedinečné atmosféry a alespoň na chvíli se přenést do úplně jiných krajů.

Představení v Hradci Králové se uskuteční již ve středu od 18 hodin ve Studijní vědecké knihovně. Na programu bude Keňa & Gorily.

„Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. Již kousek za hlavním městem Nairobi začíná pravá divočina, kde je možné spatřit spousty afrických zvířat. Další den strávíme mezi malými osiřelými červenými slony a naučíme se rozeznávat různé druhy žiraf," podotýkají Kateřina a Miloš Motani.

Návštěvníci budou mít také možnost nahlédnout do afrických škol a  užít si Ugandu provoněnou zeleným čajem.

V Novém městě nad Metují pak na zájemce čeká projekce na téma Taje Thajska. Promítání se koná v úterý 26. dubna od 19 hodin v Kinu 70.

„Zlaté lesklé chrámy, zapálené kouřové tyčinky, cinkání drobných mincí, monotónní modlitby, vůně kokosové polévky, spousty malých krámků, záplavy úsměvů, písmo, které nikdo nepřečte, indičtí sloni, rozpustilé opice nás obklopují po celou dobu naší cesty napříč severním Thajskem – a nad tím vším shlíží moudré oči Buddhovy," tak cestovatelé popisují své zážitky z Thajska.

Chybět nebudou ani opice, tygři či sloni

Návštěvníci „zavítají" do Severního Thajska, Bangkoku, poznají, co se skrývá pod pojmem buddhismus, a jaká je thajská kuchyně. Zvířata samozřejmě nebudou chybět.

„Spoustu legrace zažijeme v Opičím městě, uvidíme opičí divadlo i divoké plavající opice. Celé dny strávíme také mezi slony. Budeme je krmit, ošetřovat, jezdit na nich a nakonec si dáme i sloní koupel. Vyrobíme si papír ze sloního trusu, na který pak sloni něco pěkného namalují. A jinde si pohladíme tygry," dodávají Kateřina a Miloš Motani.

Se stejným programem pak autoři v pátek 6. května zavítají také do Dvora Králové. Představení zde začíná v 19 hodin v Kinu Svět.   (iko)