Během nich se vždy představí všichni žáci tanečního oboru. „Představení jsou tematicky zaměřená a letos jsme vytvořili taneční, scénicko–divadelní představení s názvem Znamení zvěrokruhu. V rámci něho budou představena všechna znamení zvěrokruhu za využití velkoplošné projekce," uvedl Pavel Linha, korepetitor v tanečním oboru.

Na pódiu se ve čtyřech představeních na hlavní scéně Klicperova divadla vystřídá přes 300 tanečníků.

Na projektu letos poprvé spolupracuje i skupina neslyšících studentů ze Základní a střední školy Štefánikova v Hradci Králové. Tito žáci pod vedením pedagogů téma zpracovali v divadelní, výtvarné a grafické tvůrčí dílně.

Propagační materiály vytvořili studenti oboru Reprodukční grafik pro média ze stejné školy. Jejich výtvory a fotografie budou k vidění ve foyer divadla před sobotním a nedělním představením, která začínají v šestnáct a osmnáct hodin na hlavní scéně Klicperova divadla a trvají osmdesát minut.

Na jednotlivých choreografiích pracovaly učitelky tanečního oboru ZUŠ Střezina, které ke spolupráci přizvaly i hosty z hradecké taneční skupiny T-BASS a bývalého absolventa školy, tanečníka Národního divadla Matěje Šusta.