VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled akcí v Královéhradeckém a Pardubickém kraji na víkend 3. a 4. července.

3.7.2010
SDÍLEJ:

Slavnost na Růžovém paloučku.Foto: DENÍK/ Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Permoník Hugo provede turisty po Hřebči

Moravská Třebová – V neděli na svatého Prokopa se otevřou Hřebečské důlní stezky. Začíná se v 9 hodin na Hřebči u restaurace U Tety. Zájemci se podívají k bývalému dolu Hugo. V lesích byly mimo jiné nově vybudovány dvě rozhledny a několik vyhlídkových míst a altánů. Pokračuje se odpoledne na zámku v Moravské Třebové, kde bude otevřená nová zámecká expozice. Od 16 hodin návštěvníci zhlédnou na nádvoří Švejkovy manévry v podání známého herce Přemysla Kubišty.

Újezdec u Litomyšle - Neděle bude na známém poutním místě Růžový palouček už tradičně patřit slavnosti. Akce začíná ve 13 hodin. V kulturním programu se představí mimo jiné herec Alfréd Strejček a brněnský operní pěvec Pavel Kamas, který patří k nejčastěji účinkujícím při slavnostech. Dohodnuta je i produkce kapely Šeucovská muzika ze Skutče.

Svojanov – První kulturní program v rámci Svojanovského léta 2010 se koná již tento víkend. V sobotu a v neděli připomene dobu zakladatele hradu Svojanova českého krále Přemysla Otakara II. akce s názvem Hold králi Přemyslovi.

Vystoupí výběr španělských šermířů, skupina Gremio de la Hispania esgrimadores. Pořadatelé připravili historické hry pro malé i velké. „Můžete si zkusit být kuchtíkem či oblékání panoše. Hravě se také kolem hradní obrazárny dostanete do žaláře. Po oba dny budou probíhat scénická vystoupení na hlavním nádvoří, vždy každou celou hodinu. V sobotu v i v neděli přijede na koních král Přemysl se svou družinou,“ řekl kastelán Miloš Dempír.

Hrad Svojanov je v červenci a srpnu otevřený každý den, a to včetně pondělí od devíti do osmnácti hodin. První prohlídkový okruh vede interiéry ve stylu druhé poloviny 19. století. Ten druhý návštěvníky provede zázemím hradu do sklepení s výstavou strašidel, mučírnou, kuchyní a domem zbrojnošů.

Atraktivní je i venkovní areál s možností výstupu na vrchol věže. Na hradě je k vidění i výstava dravých ptáků, kout s domácí drůbeží, stádo kamerunských koz a ovcí plemene suffolk. Pro návštěvníky je otevřena restaurace s venkovním posezením. Hrad nabízí mimo jiné stylové ubytování

Orlickoústecko - Pojďte navštívit nové Vojenské muzeum

Semanín - Do Semanína zavítá 3. července přední světový chůdoherec Lennoire Montaine s vynikající komedií Don Quijote de la Ancha – nejhranějším představením v Evropě. Tuto „didaktickou klauniádu“ v režii Bolka Polívky můžete zhlédnout od 18 hodin v parku na návsi. Představení je vhodné i pro rodiče s dětmi, přináší pohodu a spoustu smíchu.

Králíky – V neděli jsou všichni zváni na prohlídku dokončeného Vojenského muzea Králíky. Začátek dne otevřených dveří je naplánován na 10. hodinu. V doprovodném programu vystoupí dudácká skupina THE REBEL PIPERS Pipes and Drums, dále k poslechu zahraje skupina Klubu celníků Orlicko. Pro děti je připraven skákací hrad a malý dárek. Samozřejmostí je bohaté občerstvení. Areál bývalého zemědělského družstva byl přebudován na moderní a atraktivní muzejní objekt. Muzeum nabízí vyvážený poměr exteriérové i interiérové výstavní plochy pro prezentovanou vojenskou techniku. Vedle expozic bylo vybudováno i odpovídající technické zázemí pro opravu a údržbu vystavovaných exponátů. Pro pořádání společenských akcí slouží nová tribuna a předváděcí plocha. Součástí areálu muzea je také funkční replika vojenské chaty z první republiky. Občané města Králíky mají celoročně vstup do Vojenského muzea zdarma.

Podlesí – Všichni hráči na harmoniky a jejich příznivci jsou vítáni 3. července v Podlesí. Uskuteční se zde od 14 hodin Podlesácká harmonika. Přijďte si poslechnout tento dnes dost opomíjený hudební nástroj. Určitě nebudete litovat.

Chrudimsko - Při hradních slavnostech se podíváte do věže

Předhradí – Domov na hradě Rychmburk v Předhradí pořádá v neděli osmnácté. Hradní slavnosti. Ve 14 hodin zahraje Big Band, folková kapela z Pardubic, v 15 hodin začne pohádka Není drak jako drak (Divadýlko Kuba Plzeň).
Od 16 hodin zazní dechová hudba Hlinečanky. V hradní galerii bude otevřena výstava prací klientů. Během slavností bude mimořádně umožněn vstup do věže.

Žumberk – Městys Žumberk zve děti do pohádkového lesa, který se uskuteční v sobotu od 13.30 hodin na místním hřišti.
V 16.15 bude program pokračovat ukázkami zásahu záchranářů a hasičů, chybět nebude lanová dráha či airsoft. Od 20 hodin pak posezení s hudbou kapely Stringguards.

Chrudim – Od soboty bude v Regionálním muzeu v Chrudimi otevřena výstava Chrudimsko na pohlednicích. Výstava potrvá do 12. září.
Kameničky – Ve výstavní síni OU Kameničky bude v sobotu 3. července zahájena výstava obrazů Karla Wagnera. Výstavu můžete navštívit út – ne 10 – 12 a 13 – 17 hodin do 29. Července.

Pardubicko - Vodník Josef Dvořák bude v Cholticích

Veselí/Choltice – Na zámku v Cholticích u Přelouče bude v pondělí 5. července večer od 19 hodin k vidění představení Josefa Dvořáka Čochtan vypravuje. Ještě před tím, v sedmnáct hodin, je na programu křest vyřezávané sochy Vodníka Cipryána, která je součástí Naučné stezky biokoridorem v obci Veselí u Přelouče.

Strašov u Přelouče – V neděli od 20 hodin se ve Strašově u Přelouče uskuteční Rocková noc. Na koncertě vystoupí kapely Komunál, Rybičky 48 a Řemen.

Pardubice – Letní kino přinese o víkendu do Tyršových sadů v Pardubicích český dokument i zahraniční romantiku. V sobotu od 21.30 hodin začne promítání dokumentu Oko nad Prahou. V neděli pak přijde na řadu snímek Nezapomeň na mě. Romantický film se současným idolem všech dívek Robertem Pattisonem, který je podle časopisu People jedním z nejvíce sexy mužů planety.

Královehradecko - Na megafestivalu zahrají rockové hvězdy

Hradec Králové – Festival park v areálu letiště bude od soboty do úterý hostit jeden z největších hudebních festivalů – Rock for People. Při šestnáctém ročníku se na osmi pódiích představí 170 interpretů z celého světa. K největším hvězdám budou patřit britské trio Muse a další kapely z ostrovů – The Prodigy, Morcheeba, Editors či američtí NOFX. Z domácích interpretů se představí například Divokej Bill, Kryštof, Čechomor, Sto zvířat nebo Vypsaná fixa.

Chlum – Po 144 letech se v sobotu na místním bojišti opět střetnou pruští a rakouští vojáci. Stane se tak při vzpomínkových akcích ke 144. výročí bitvy u Hradce Králové, které po pátečním programu v Hradci Králové i v okolí bojiště vyvrcholí právě bitevní scénou nazvanou Königgratz 1866. Začne ve 14 hodin, program v areálu bude zahájen už v 10 hodin, kdy se otevře nová část válečného muzea, následovat bude pochod historických jednotek bojištěm. V 11 hodin se u Baterie mrtvých uskuteční pietní akt a ve 12 hodin začne koncert historických muzik.

Rychnovsko - Chcete vidět velorexy?

Houdkovice - U příležitosti 60. výročí zahájení výroby velorexů v Solnici se v neděli v přírodním areálu na hřišti v Houdkovicích bude konat velkolepá výstava velorexů a auto-moto veteránů. K vidění bude celá výrobní řada velorexů od prvopočátečního modelu Oscar. Účast přislíbilo zhruba 100 majitelů velorexů z celé republiky, dále zde budou zástupci vojenské techniky a pásový tank T–34. I ostatní auto-moto veteráni se zúčastní v hojném počtu. K vidění bude asi 200 historických vozidel.

Dobruška – V sobotu od 10 do 16 hodin probíhá Dobruška Challenge 2010, trasa pro automobily od křižovatky u Penny po Pneuservis TOM&TOM. Můžete se těšit na soutěž aut a motorek o nejrychlejší čas na 1/4 míle. Hlavní cenou je putovní pohár Dobruška Challenge, ve zvláštní kategorii se utkají majitelé supersportovních vozů. Bude se losovat o svezení v těchto automobilech.

Rychnov nad Kněžnou – O víkendu pokračuje XVII. Poláčkovo léto, divadelní festival pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele a novináře Karla Poláčka. V pátek se uskuteční od 16.30 hodin v Synagoze koncert Sì dolce è ĺ tormento. V zámecké jízdárně se můžete těšit na herecký koncert Zlatí chlapci (…Vstupte!), který od 19.30 hodin odehraje brněnské Národní divadlo v pátek i v sobotu. Na programu jsou koncert Rychnovského chrámového sboru a hostů v sobotu v Synagoze od 16.30 hodin nebo v neděli v zámecké jízdárně hudební krimi vaudeville Chicago od 19.30 hodin.

Trutnovsko - Náměstí ovládnou řemeslníci

Žacléř - Den lidových řemesel na Rýchorském náměstí začíná v pondělí 5. července od 9 hodin. Prostranství zaplní řemeslníci z Čech i Polska, v doprovodném programu vystoupí například Děda Mládek Illegal Band, Láďa Kerndl a Swing Sextet, Železný Zekon, Marta a Rasputin Band, Krkonoška i vokální soubor ZUŠ Žacléř.

Mladé Buky - Sto čtyřicet let od založení sboru dobrovolných hasičů připomene sobotní akce, která začíná od 12 hodin průvodem na stadion. Tam budou připraveny ukázky hasičské techniky, soutěže pro děti, vystoupení skupiny Maxim Turbulenc a zpestřením bude fotbalové utkání Staré gardy Hradec Králové proti FC Stars. Za ně nastoupí například Vladimír Šmicer, Václav Tittelbach, Petr Mikolanda a další známé osobnosti. Výkop je ve 14 hodin.

Malé Svatoňovice – Pochod tunelářů pořádá v sobotu KČT Bohuslavice. Jedenáctý ročník startuje v 10 hodin na svatoňovickém nádraží, patnáctikilometrová trasa končí v Bohuslavicích nad Úpou.

Jilemnice - Koncert při příležitosti státních svátků Cyrila a Metoděje a mistra Jana Husa se koná v pondělí 5. července od 17 hodin v Evangelickém kostele v Křížlicích. Účinkují: Radek Hanuš – varhany a Karolína Součková – příčná flétna.

Jičínsko - Proti krizi dobrou náladou

Ostroměř – Motto II. ročníku Ostroměřských slavností zní Proti krizi dobrou náladou a koná se v sobotu a v neděli. Všechna vystoupení se konají na hlavní scéně na hřišti za školou. V sobotu bude ve 12.50 hodin zahájen II. ročník Ostroměřských slavností. Připraven je pestrý program jako ukázka aerobiku TJ Sokol Ostroměř, Ferdohraní klauna Ferdy, vystoupí Vladimír Hron, mažoretky z Podůlší, Viróza – vystoupení odrostlejších mažoretek či Mužoreti z Hořic . Od 18 do 19 hodin večerní mše v kapli Nejsvětější Trojice – P.A. Depa. V neděli zahraje ve 13 hodin Hořičanka , v 15 hodin Moravěnka s Jiřím Helánem. Po dobu slavností bude vystavena hasičská technika SDH Ostroměř nejen ze současnosti, ale i z dob dávno minulých. V Domoslavicích na letišti Aeroklubu Hořice jsou připraveny vyhlídkové lety. Jednotné vstupné na sobotu i neděli je za symbolickou cenu 100 Kč. Vstupenka je platná i pro nedělní program, děti do 18 let zdarma.

Sobotka – Jedna z nejstarších českých literárních akcí – Šrámkova Sobotka letos začne v sobotu 3. července a skončí 10. července. Titulní název Máchovské variace odkazuje na 200. výročí narození zakladatele moderní české poezie a podtitul Poezie včera a dnes poukazuje na širší záběr celotýdenního festivalu. A právě odborná část – tedy přednášky budou Máchovi a poezii věnovány. Na pondělí 5. července je připraven Máchovský den, který vyvrcholí uvedením Máchova Máje v podání herečky Báry Hrzánové.

Jičín – Divadelní festival Mezi patry je festival divadla, hudby, poezie, výtvarného umění a výletů. Začíná ve čtvrtek 1. července a končí 2. září. Představení Závěsného divadla Jičín se odehrávají v prostorách Valdické brány vždy od 20 hodin. Například dnes a v sobotu 3. července návštěvníci zhlédnou dvě aktovky M. Zoščenka Zločin a trest a Fotografie. V neděli 4. července bude otevřena výstava Pavla Bucharta s názvem Fotím, co mám rád.

Náchodsko - Zámecké trhy budou v parku

Ratibořice – V sobotu 3. července se v zámeckém parku v Ratibořicích konají Zámecké trhy. Od 10 do 17 hodin jsou připraveny ukázky výrobních postupů starých řemesel a prodej hotových výrobků řemeslníků i trhovců z celé republiky. Na pódiu u Panského hostince o hodinu později vystoupí folkové Duo Kmen. V doprovodném programu také vystoupí dámská folková skupina Viktorky, která bude hrát od 17 hodin v zámeckém parku.

Velký Dřevíč – První červencovou sobotu se na místním koupališti uskuteční další hudební festival. Jako první v 19.30 hodin vystoupí východočeský bigbeat Bladex z Rychnova nad Kněžnou. Druhým interpretem večera bude broumovská rocková skupina Imodium. Závěr obstará heavy metalová kapela Awarron z Úpice.

Velké Petrovice – Během následujícího prodlouženého víkendu se na prostranství před místním hostincem ve Velkých Petrovicích uskuteční již 18. ročník Pivních slavností. Slavnosti začnou již zítra v 18 hodin a o dvě hodiny později vypukne koncert rockové kapely Imrwere. V sobotu, v neděli a pondělí začínají slavnosti v 16 hodin. Večery pak ve 20 hodin zpříjemní kapely Ledvinstone, Juno a Cugrunt. V úterý můžete přijít již v půl dvanácté. Průběh svátečního odpoledne okoření trutnovská country kapela Pěna. Pivní slavnosti proběhnou za každého počasí. V případě deště se akce přesune do kulturního sálu.

Jaroměř - Nostalgické jízdy parních vláčků se uskuteční v sobotu v 8 hodin, kdy se vlak s parní lokomotivou Velký Bejček vydá z Jaroměře do Hradce Králové a přes Všestary, Hořiněves a Smiřice se vrátí do Jaroměře. Tento výletní vlak s parní lokomotivou se dá využít k návštěvě bojiště bitvy z roku 1866 na Chlumu. Parní vlak se pak na odpoledne vydá z Jaroměře přes Českou Skalici do Náchoda a zpět. Odpoledne se ještě jednou vrátí přes bojiště do Hradce Králové a v 17.20 hod. putování ukončí v expozici železničního muzea v Jaroměři.

V neděli se vlak vydá opět v 8 hodin ráno z Jaroměře do Hradce Králové a zpět do Jaroměře. Neděle bude jistou novinkou, protože se cílem vlaku stane nádraží na Kuksu, v jehož blízkosti mohou turisté navštívit barokní areál. Parní vlak se vrátí zpět do Jaroměře a ještě se odpoledne vydá na cestu do Hradce Králové a zpět. Své putování ukončí v Jaroměři.

3.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 35 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/-KA, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - V případě zájmu nás kontaktujte osobně, telefonicky nebo e-mailem: manager@hoteltatra.eu, tel. 777 293 126, kontaktní osoba: Kroupa Josef. Pracoviště: Wellness hotel tatra, Třída Čsl. armády, č.p. 100, 504 01 Nový Bydžov. Informace: Josef Kroupa, . Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 22 000 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK/SERVÍRKA, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Požadujeme: vyučení, - V případě zájmu nás kontaktujte osobně, telefonicky nebo e-mailem: manager@hoteltatra.eu, tel. 777 293 126, kontaktní osoba: Kroupa Josef. Pracoviště: Wellness hotel tatra, Třída Čsl. armády, č.p. 100, 504 01 Nový Bydžov. Informace: Josef Kroupa, . Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 27 800 Kč Ostatní učitelé a vychovatelé pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami UČITEL/-KA ZŠ SPECIÁLNÍ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/-KA ZŠ SPECIÁLNÍ, - PP na dobu určitou 1 rok s předpokladem dalšího pokračování, nástup možný ihned, , - Požadujeme: VŠ pedagogická - učitelství pro ZŠ + speciální pedagogika podmínkou), praxe ve speciálním školství výhodou, bezúhonnost, samostatnost, spolehlivost, vysoké pracovní nasazení. , - Nabízíme: stabilní zázemí, výhodné mzdové podpmínky, příjemné pracovní prostředí, zaměstnanecké benefity (příspěvěk na stravování, mzdové příspěvky)., - Pozice je vhodná pro absolventy, -V případě zájmu posílejte profesní životopis s kopiíí dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání na email: simona.prokopova@daneta.cz. Pracoviště: Mateřská škola, základní škola a střední škola daneta, s.r.o. [1], Nerudova, č.p. 1180, 500 02 Hradec Králové 2. Informace: Simona Prokopová, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč Odborní pracovníci v oblasti sociální práce REFERENT/-KA - NÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA - PÉČE O DÍTĚ (OPATROVNÍK), odbor sociálních věcí a zdravotnictví, - PP na dobu určitou; nástup možný dle dohody, nejdříve však 1.1.2019, - Náplň práce: výkon sociálně právní ochrany dětí - sociální pracovník/ce pro agendu náhradní rodinné péče - dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, platové zařazení: 11. platová třída dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění, je nastaven systém výkonového odměňování, tzn. souběžně s platovým tarifem reálná možnost osobního příplatku a odměn, - Požadujeme: VŠ vzdělání v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (preferovány jsou obory sociální práce, sociálně právní činnost, sociální pedagogika), praxi v oblasti sociálně-právní ochrany dětí výhodou, komplexní přehled v sociální oblasti zejména s přesahem na navazující služby, komunikační dovednosti, psychická odolnost, týmovost, uživatelskou znalost PC (MS Word, Excel, Outlook), samostatnost, zodpovědnost, kreativita a akceschopnost, řidičské oprávnění skupiny B, ZOZ pro oblast SPOD výhodou, uchazeč musí splňovat předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka ve smyslu zákona č. 312/2002 Sb., § 4 odst. 1, - Nabízíme: zajímavou a různorodou práci, stabilní zázemí velké organizace, pracovní poměr na dobu určitou, propracovaný systém rozvoje a vzdělávání zaměstnanců, pružnou pracovní dobu, čtyři dny placeného zdravotního volna, pět týdnů dovolené, zajímavý program benefitů (možnost stravování/stravenky, volitelné čerpání benefitů z osobního účtu zaměstnance), příjemné pracovní prostředí, - Přihlášky podávejte pouze v písemné podobě se všemi potřebnými náležitostmi do 23.11. 2018, - Další podstatné informace, zejména náležitosti přihlášky do výběrového řízení naleznete na www.hradeckralove.org - Kariéra. Pracoviště: Magistrát města hradec králové, Československé armády, č.p. 408, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Alena Cvrčková, +420 495 707 285.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hradecké fotbalové osobnosti: Tradiční vyhlášení hostí Duran

Policisté kontrolovali cyklisty

Cyklisté jezdili bez osvětlení i v protisměru

Basketbalistky Vysoké nastoupí proti Teamstoru

Vysoká nad Labem - Basketbalistky BK Napos Vysoká nad Labem čeká ve středu večer svátek. V utkání 2. kola 24. ročníku Nilfisk Českého poháru na své palubovce přivítají tým z nejvyšší domácí soutěže - Teamstore Brno.

Podváděli výkupnu. Ošidili ji o milion korun

Hradecko - Dva muži z výkupny druhotných surovin podle policie podvedli jinou výkupnu při prodeji železného šrotu a způsobili jí škodu přes 1,2 milionu korun. Hrozí jim za to až osm let vězení.

Hrdina týdne ve východních Čechách: Siniaková zářila ve finále Fed Cupu

Východní Čechy - Je jí teprve dvaadvacet a už se může chlubit jednou z nejcennějších tenisových trofejí. Královéhradecká rodačka Kateřina Siniaková ve finále Fed Cupu famózně zastoupila nachlazenou Petru Kvitovou.

Jak se nezbláznit z fake news

Hradec Králové - Jak se bránit problému zvanému fake news? A proč jsme vlastně tak náchylní skákat na lep takzvaným mediálním šmejdům?

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT