„V nové inscenaci se představí dokonalá kombinace těch nejlepších současných wagnerovských pěvců," uvedl za pořadatele Martin Cikánek. „V dnešní době si nemůžeme přát lepší obsazení Parsifala, než je toto,"  dodal.

Démonický tenor Jonas Kaufmann se po loňském úspěchu Fausta vrátil do Metropolitní opery ve své nejlepší kondici, jak potvrzují přední americké deníky.

„Kaufmann je na vrcholu své slávy. Je pohledný a na jevišti se chová přirozeně. Barytonové zabarvení jeho hlasu, jasně znějící vysoké tóny, směs mužnosti a něžnosti v jeho zpěvu, jeho dokonalá muzikalita  – to vše z něj dělá dokonalého Parsifala," uvedl v reakci na premiéru deník New York Times. Jeho výkon skvěle doplňuje německý basista René Pape v roli moudrého rytíře Gurnemanze.

Poprvé na plátnech přibližně 1900 kin po celém světě uvidíme švédskou sopranistku Katarinu Dalayman v roli nezdolné pokušitelky Kundry; její krajan Peter Mattei ztvární roli krále Amforta, podléhajícího úkladům čaroděje Klingsora,  který v podání Jevgenie Nikitina uzavírá pětici hlavních hrdinů.

Umění pěvců harmonicky doplňuje dirigentský um hudebního ředitele Francouzského národního orchestru Daniela Gattiho. Přenosem trvajícím pět hodin a 35 minut provází americký basbaryton  Eric Owens.

Po Tannhäuserovi a Lohengrinovi je Parsifal třetím Wagnerovým dílem, ve kterém je zjevná jeho fascinace legendou o Svatém grálu. Operu, jejímiž ústředními tématy jsou hřích versus vykoupení a bolest versus uzdravení, pro Metropolitní operu zrežíroval uznávaný operní a filmový kanadský režisér François Girard. Poslední Wagnerova opera, již skladatel dokončil jen několik měsíců před svou smrtí, měla premiéru v rámci druhých Hudebních slavností v Bayreuthu v roce 1882.