Hradec Králové: Art kino Bio Central připravilo na čtvrteční večer premiéru francouzsko – belgického surrealistického snímku Pěna dní. Film, který natočil režisér Michel Bondry podle stejnojmenného bestseleru Borise Viana s hvězdami současné francouzské kinematografie (Audrey Tautou, Romainem Durisem a Omarem Sy), zahajoval program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2013. Představení začíná ve 21 hodin.

Pátek a sobota 
ve Výravě bude patřit Revival festu

Výrava: Letní parket ve Výravě zasvětil páteční a sobotní program přehlídce revivalových kapel nejen z České republiky, ale také Slovenska nebo Maďarska. V jejich podání  se můžete vrátit k největším hitům kapel ZZ Top, Queen, Rolling Stones, AC/DC, Red Hot Chilli, Judast Priest, Iron Maiden a mnoha dalších. Program po oba dny začíná už ve třináct hodin.

Hrad Kunětická Hora ožije lidovými řemesly

Kunětická hora (ze sousedství): Hrad Kunětická Hora  ožije v neděli 14. července lidovými řemesly, středověkou hudbou a šermíři. Řemeslníci tady od deseti do osmnácti hodin nabídnou k prodeji originální výrobky a také zapojí děti do tvůrčí práce. Příjezdová cesta na hrad, první i druhé nádvoří se na celý den změní v tvůrčí dílnu, kde budou děti kroužit hrnečky, kovat na kovadlině, zdobit perníky a vyrábět prstýnky. Farmáři nabídnou návštěvníkům zdravou zeleninu a mléčné výrobky. Pátý ročník této akce se uskuteční za každého počasí.