Hostem prvního Královského plesu bude houslista Jaroslav Svěcený, který jako jeden z mála virtuozů neodmítá nabídky zahrát na podobných společenských akcích. A domů, do svého rodného města, se těší už teď.

Které skladby jste vybral pro svoje vystoupení na Královském plese v Hradci Králové?
Já se hlavně těším, že po delším čase v Hradci uvidím své přátele a kamarády. Zahraji část své skladby Strings for NY, která měla v předloňském roce v New Yorku premiéru a vloni na podzim jsem se do tohoto města v rámci turné s mojí dcerou Julií vrátil. Je to velmi temperamentní kus! A také přidám jednu hodně známou věc, nechte se překvapit.

Nevadí vám, že publikum na plese není tak soustředěné jako lidé, kteří si vás přijdou poslechnout do koncertní síně?
Vůbec ne, vždyť se nejedná o celovečerní koncert,ale 
o krátké muzikantské zpestření společenské akce. A ještě k tomu v mém rodném městě.

Vy sám – jste plesový typ? Chodíte se svojí ženou alespoň na jeden ples sezony?
Plesy mají tu nevýhodu, že se konají večer ve stejnou dobu jako moje koncerty. Ale občas se zadaří.

Rok je teprve před námi – co nejzajímavějšího vás v něm čeká?
Čím je člověk starší,tak nerad prozrazuje věci dopředu…Tak alespoň něco: na jaře mě čeká  cesta do jižní Ameriky, na přelomu března a dubna už 12. ročník velikonočního festivalu Smiřické svátky hudby, mám před sebou koncerty ve Spojených státech a v Číně a také  nový multižánrový projekt Vivaldianno. Tentokrát spojíme síly  se světoznámou americkou violoncellistkou Tinou Guo a famózním čínským houslistou Li Chuan Yunem. Velmi se těším na cyklus klasických koncertů  v České republice nazvaný Koncerty pro zasvěcené, který zahájím 19. února v Zrcadlové kapli pražského Klementina.  A těším se na spoustu krásných setkání 
s posluchači, diváky, fanoušky, dobrými lidmi.