Vyřezávané dřevěné loutky vytvořené podle Bělohlávkových návrhů uměleckým řezbářem divadla Jiřím Barešem jsou v kontrastu s něžnými kostýmy, jejichž podoba je inspirována tvary mořských vln.

Příběh na motivy klasické pohádky „O zlaté rybce“ uvedlo v sobotu 16. března od 18.00 hodin v premiéře Divadlo Drak jako svůj druhý titul roku 2019. Pohádka určená pro děti od tří let nabízí spoustu vizuálních možností a výtvarných motivů, které se v představení zajímavě realizovaly.

Autoři hry jsou dramaturg Tomáš Jarkovský spolu se scénografem Kamilem Bělohlávkem. Ten se v Divadle Drak poprvé představuje i v roli režiséra. Jak uvedla ředitelka Divadla Drak Eliška Finková: „Snad je to právě osobou scénografa, který je zde zároveň i režisérem, že se na scéně otevírá divákům svět plný neotřelých a silných výtvarných obrazů.” Herecké příležitosti se zhostily herečky Divadla Drak, Ivana Bílková, Pavla Lustyková a Petra Cicáková. Hudbu zkomponoval Marek Bělohlávek. Ten je zároveň i autorem písňových textů. Tvůrkyní kostýmů je výtvarnice Tereza Venclová Vašíčková.

„Těší nás, že jsme na scénu Divadla Drak uvedli po čase zase klasický pohádkový titul, navíc v tak originálním a atraktivním provedení. Doufáme a věříme, že se každé představení Zlaté rybky stane krásným zážitkem jak pro děti, tak jejich doprovod,” sdělila k nově uvedené inscenaci ředitelka Divadla Drak Eliška Finková.