Vernisáž výstavy nazvané Provence, má láska se uskuteční ve třináct hodin.

Marta Jelínková-Tenorová je dáma s velmi zajímavým osudem. V pozvánce na výstavu se na webových stránkách Šolcova statku mimo jiné píše: „Narodila se v roce 1932 v Nîmes v jižní Francii, kde její otec, rodilý Čech, byl po patnáctileté úspěšné pedagogické činnosti ve Francii vyznamenán prestižním řádem
Chevalier de la Légion d’honneur. Matka Marty Jelínkové – Tenorové byla rodilá Francouzka.

V roce 1935 se celá rodina stěhovala do Prahy, protože otec byl pověřen řízením francouzského gymnázia. Po invazi sovětských tanků do Československa v roce 1968 odešla Marta Jelínková se svým manželem – lékařem a dvěma malými dcerami z okupované vlasti do Kanady.

Dr. Marta Jelínková-Tenorová, CSc. pracovala jako biochemička v Praze v Akademii věd, v kanadském Montréalu na univerzitě a posléze dvacet let v Nizozemsku, vždy v lékařském výzkumu.

Jih Francie měl pro Martu Jelínkovou stále vůni dětského snu, přestože bouřlivé 20. století zavedlo ji a její rodinu z Nîmes do Prahy, do Kanady a do Nizozemska. Když s manželem dosáhli důchodového věku, usadli se v jižní Francii, v Provenci, a tak se její životní kruh štastně uzavřel.

Během posledních dvaceti let se Marta Jelínková – Tenorová s velkým zájmem seznamovala s půvabnou provensálskou krajinou, zdejšími městečky, lidmi, s jejich obyčeji a tradicemi a pod dojmem poznávacich výletů, slavností a zážitků napsala francouzskou knížku Provence, mon amour.