„Znáte nás, děláme všechno tak trochu jinak," hlásil ve středu večer z pódia hradeckého Aldisu Jiří Ševčík. A měl pravdu.

Jeho Pirate swing band to na svém galakoncertu rozbalil tak, že i posluchač, který swingu příliš nerozumí, se prostě musel ohromně bavit. Kapela sedmnácti sólistů z řad filharmoniků i rockerů totiž bravurně odjela hity Jacksona, Rolling Stones, Queen a dalších hudebních mágů ve vlastním svěžím, nápaditém swingovém stylu. Ostatně to ji činí jedinečnou v podstatě v celé Evropě.

To, že to dělají sakra dobře, dokázalo i obrovské „Wow" Jiřího Ševčíka, když při hradeckém galakoncertu na pódium připlul Peter Freestone (dlouholetý Mercuryho tajemník) s poděkováním od samotných Queen za šíření jejich hudby novému jazzovému publiku.

Nebyl by to galakoncert bez výjimečných hostů. V Aldisu se tak společně s „Piráty" rozezpívala Leona Machálková a Petr Kotvald. Společně se i zavlnili v rytmu písně Time of my life známou z Hříšného tance. Účinkovali s bandem vůbec poprvé a to spojení se ukázalo být výtečnou volbou.

Na koncertě nechyběl ještě třetí vzácný host smíšený sbor Continuo.

Vymazlené hudební lahůdky střídaly vstupy Jiřího Ševčíka, které nepostrádaly švih a vtip. Divákům v sále čas zkrátka příjemně utíkal, z muzikantů pohoda doslova čišela.