V zimním čase se pořad samozřejmě zaměřil na lyžařská centra. Seriál začal minulý týden v nejnavštěvovanějším středisku turistiky, rekreace a zimních sportů v Orlických horách - Deštném.
 
Vždyť tato obec se 600 stálými obyvateli se v zimě mnohonásobně rozroste. Ovšem dnešní lyžaři jsou stále náročnější. O tom ví své jistě i František Prouza, provozovatel vleků a skiareálu. V Deštném nabízejí celkem 6,5 kilometru sjezdovek a 60 kilometrů běžeckých tratí. Večerní lyžování už je dnes takřka samozřejmostí v každém lyžařském centru, tedy i na Martě 1 a 2.
 
Z celkem pěti sjezdovek si vyberou jak začínající, tak i zkušení lyžaři. Na nejoblíbenější červenou sjezdovku vyjedete dvousedačkovou lanovkou. Ke sjezdovkám přibyl i snowpark. Ten nabízí hned několik překážkových tras pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet třeba i trochu akrobacie.
 
Rádio na cestách můžete na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové poslouchat každý čtvrtek v 17.10 hodin. Dnes Zdeněk Novák a Jiřina Mužíková zavedou posluchače do Pece pod Sněžkou .