Dopoledne o půl jedenácté projdou vojáci bojištěm a o půl hodiny později se uskuteční pietní akt u Baterie mrtvých. Bitevní scéna „Kancléř Otto von Bismarck v bitvě u Hradce Králové 1866“ na motivy historických událostí z bitvy u Hradce Králové v roce 1866 začne ve 14 hodin. Střetne se zde pruská a rakouská armáda. Od čtyř hodin program pokračuje v amfiteátru Chlum koncertem country kapely Nadoraz a písničkáře Pavla Dobeše.

Hradec Králové – Festival Rock for People začíná už v sobotu 2. července a potrvá do úterý 5. července. Kromě hudební nadílky nabídne i divadelní program a patnáct tisíc míst pod střechou. Na pódiích se vystřídají desítky kapel, mezi nimiž nebudou chybět Pendulum, My Chemical Romance, Paramore nebo Sum 41. Součástí programu budou i zajímavé doprovodné akce. Na runwayi a v zákoutích areálu se uskuteční několik desítek divadelních představení, špektáklů nebo spontánních hudebních vystoupení.

Hradec Králové – Netradiční otvírací doba bude v sobotu na hradecké Bílé věži. Od 20 do 24 hodin si budou moci zájemci prohlédnout noční město z ptačí perspektivy. V době turistické sezony od dubna do října je Bílá věž v noci hodinách otevřena každou první sobotu v měsíci. Další termín tedy připadá na 6. srpna. (re)