Každý řemeslník bude předvádět u svého dřevěného stánku svůj um a bude zapojovat děti do tvůrčí práce.

Série trhů začne v neděli 29. června od 10 do 17 hodin na náměstí v Novém Hrádku u Náchoda. Doprovodný program trhu po celý den budou tvořit lukostřelba, vystoupení sokolníka a lidová hudba.

Trhy pak pokračují v pátek 18. července od 10 do 18 hodin na Tylově nábřeží v centru Hradce Králové, v sobotu 2. srpna od 10 do 17 hodin na hradě Kunětická hora. Dále se můžete vydat na výlet do Opočna, kde se trhy uskuteční v neděli 3. srpna od 11 do 17 hodin v zahradách kapucínského kláštera v centru města.

V sobotu 6. září od 12 do 20 hodin se uskueční trhy na zámku v Lanškrouně, v sobotu 13. září od 10 do 17 hodin na nádvoří zámku v Letohradě.
V sobotu 13. září od 10 do 20 hodin se série trhů uzavře na Trčkově náměstí v Opočně.
Na lidové trhy přijedou například kovář, hrnčíř, tkadlena, košíkářka, perníkářka, dráteník, řezbář a dvacet dalších výrobců z Čech a Polska. Dospělí mohou ochutnat medovinu nebo rožněné sele, zatímco děti budou sledovat loutkové pohádky, kroužit hrníčky nebo zdobit perníky. Trhy se konají za každého počasí.

Pořadatelé se snaží zpříjemnit dětem prázdniny a vést je k hodnotnějšímu prožití volného času, než je nekonečné dívání se na televizi.

,,Lidoví řemeslníci mají čistou duši. Jsou to vyrovnaní a příjemní lidé. Řemeslo dělají spíše z lásky a pro skromnou obživu. Do výrobků dávají lásku, mnohaleté zkušenosti a trpělivost. To je rozdíl ve srovnání s továrními výrobky ze supermarketů,“ vysvětluje pořadatel Tomáš Langr důvod, proč tyto trhy připravuje. (zr)