Královéhradecký kraj

Hradec Králové: V Kongresovém centru Aldis se v neděli  od 19 hodin představí zpěvačka Hana Zagorová a Petr Rezek v doprovodu kapely Boom Band Jiřího Dvořáka. Vystoupí spolu po neskutečných  pětatřiceti letech. Vstupenky seženete stále ještě v předprodeji, k dispozici jich je ještě kolem šedesáti kusů. „Podle beznadějně vyprodaných sálů, v nichž zpívají Hana Zagorová a Petr Rezek, by se mohlo zdát, že se píše například rok 1979. Diváci s nimi zpívají a tleskají vestoje i dnes," uvádějí pořadatelé akce.

Hradec Králové: Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK pořádá v sobotu od 17 hodin v sídle obecně prospěšné společnosti Prostor Pro v Malšovicích už sedmnáctý ročník oblíbeného multižánrového festivalu Klídek Fest. I letos na návštěvníky čeká řada hudebních i divadelních vystoupení a workshopů.  Výtěžek z festivalu bude věnován nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež Klídek. Akce je tradiční jednodenní festival, který každoročně nabízí kulturní vyžití především příznivcům alternativní kultury. Festival láká každoročně návštěvníky na pestrou skladbu hudebních a divadelních multižánrových vystoupení, o která se postarají tuzemští i zahraniční umělci.

Jičínsko: Orient Extravaganza

Jičín: Přijďte si užít sobotní večer ve stylu Pohádek tisíce a jedné noci! Orientální gala show, která spojuje pohádkovou nádheru Orientu s podmanivou hudbou, svůdnými rytmy, s ženským půvabem,  třpytivými kostýmy a především tancem v podání okouzlujících profesionálních tanečnic a tanečníků z Česka i zahraničí. Před zahájením gala show je pro vás v předsálí divadla od 18 hodin připraven prodejní bazar a ochutnávka tradiční arabské kuchyně.

Nová Paka: Odbor KČT TJ Nová Paka pořádá v sobotu Poslední pochod roku. Trasy 41. ročníku jsou v délkách 35, 24, 12 kilometrů.

Ostroměř: Tělocvičná jednota Sokol Ostroměř pořádá nejen pro děti, ale i dospělé pyžamkový bál. Koná se v sobotu  od 14.30 do 17 hodin v ostroměřské sokolovně. Účastníci mohou přijít v pyžamku či noční košili. Sebou si přinesou malý polštářek. Děti i dospěláci se mohou těšit na různé soutěže.

Náchodsko: Terénní běh skalami

Adršpach: V sobotu ve 12 hodin bude odstartován 34. ročník terénního běhu skalami Ádrkros s memoriálem Ivanky Čadové a Míry Šmída. Prezentace a přihlášky se podávají od 10 hodin u zámku v Dolním Adršpachu. Trať je dlouhá devět kilometrů, velmi členitým terénem včetně schodů a lávek v Adršpašském skalním městě. Součástí Ádrkrosu jsou i dětské závody, které startují v 10.45 hodin.

Rychnovsko: Rybáři se o víkendu chystají na Broumar

Opočno: Správa Kolowratského rybářství vás zve na podzimní výlov rybníku. Jako hlavní rybník s tržní rybou se v letošním roce loví rybník Broumar v Opočně. Při výlovu budete moci sledovat tradiční práci rybářů, prohlédnout si všechny druhy sladkovodních ryb z rybníku v připravených akváriích, ochutnat rybí speciality, koupit si živé ryby přímo z výlovu, zúčastnit se soutěže o živé ryby nebo se osvěžit limonádou, pivem či svařeným vínem. Začíná se v pátek a pokračuje se v sobotu a v neděli. Výlov bude probíhat všechny dny od 8 do 16 hodin.

Dobruška: Konec října bude v pátek odpoledne ve znamení strašidel. Od 15.30 do 18 hodin se  na náměstí F. L. Věka konají Dýňohrátky aneb Halloween u nás, které pořádá Hastrmánek o. s. Dobruška. Nezapomeňte si s sebou dýně, nástroj na dlabání a tašky na vydlabaný odpad. Vhodné je i strašidelné oblečení, košťata a duchové. Vaše výtvory budou vystaveny na náměstí F. L. Věka.

Kostelec nad Orlicí: Kulturní dům SK Rabštejn připravil na neděli pro své nejmenší diváky loutkovou pohádku. Klasická loutková pohádka o Sněhurce a sedmi trpaslících je určena pro děti od 3 – 9 let. Délka představení s vyřezávanými marionetami, které si připravilo Malé divadélko Praha – Novákovi, je cca 45 minut.  Text je doplněn písničkami a živým doprovodem houslí, kytary, flétny a rytmických nástrojů.

Trutnovsko: Dušičkový festival

Rtyně: Taneční škola Bonifác ve spolupráci s agenturou Art Presto pořádá v Orlovně, ve Rtyni v Podkrkonoší, v sobotu od 17 hodin hudební Dušičkový festival. V programu se představí řada skvělých hudebníků a zpěváků.

Trutnov: V pátek se koná Večer duchů v Trutnově. Máte-li pro strach uděláno, ale zároveň se bát tak trochu chcete, přijďte se projít po připravené trase, na které tentokrát potkáte několik temných trutnovských duchů.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Ležácké podvečery

Ležáky: Ležácké podvečery pokračují i v roce 2014 řadou zajímavých pořadů. V pátek  od 18 hodin je připraveno Křeslo pro ředitele muzea J. A. Komenského Pavla Popelku, večerem provází ředitel Památníku Lidice.

Slatiňany: Udělejte něco pro své zdraví a přijďte v sobotu od 9 do 15 hodin do zdejší sokolovny na Den zdraví. Můžete si zde nechat zdarma změřit cukr, cholesterol a krevní tlak. S odborníky se můžete poradit o zdravé výživě a produkty zdravé výživy si také zakoupit.

Orlickoústecko: Kulaté výročí

Česká Třebová, Vysoké Mýto: Hned dvě hudební tělesa o víkendu oslaví kulaté výročí. Ve společenském sálu M-klubu bude od 18 hodin slavit desáté výročí založení Big Band ZUŠ Vysoké Mýto. Orchestr pod vedením Jaroslava Prudiče zahraje nejen k poslechu, ale i k tanci. O hodinu později bude v Kulturním centru v České Třebové slavit dvacetiny dětský pěvecký sbor Kajetánek.

Pardubicko: Varhany v premiéře

Sezemice: První koncert na nově zrekonstruované varhany se v sezemickém kostele Nejsvětější Trojice koná v sobotu od 18 hodin. Pořadatelé pozvali mladého varhaníka Pavla Svobodu, laureáta Mezinárodní hudební soutěže Pražského jara z loňského roku.

Pardubice: V sobotu od osmi do jedenácti hodin pořádá Pardubický spolek historie železniční dopravy modelářskou burzu. Akce se koná v kulturní místnosti Depa kolejových vozidel PJ Pardubice.

Svitavsko: Outdoorové filmy

Litomyšl: Podvanácté se milovníci filmové tvorby sejdou v Music Clubu Kotelna. V neděli od 14 hodin zde začíná Mezinárodní festival outdoorových filmů. Diváci se mohou těšit na adrenalinové  snímky z různých koutů světa. Připraveny jsou filmy z kavkazského pohoří, Grand Canyonu,  ze stolové hory Roraima opředené mnoha legendami. Uvidí i kajakáře na Bílém Nilu.  Diváci se seznámí i s krásami slovenských hor. Festival potrvá do úterý.