Příběh nejnovějšího animovaného filmu z produkce studia Walt Disney se točí okolo Lewise – geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeho nezdolné hledání ho jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech – do budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno zmizel ze slovníku.

Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká ho nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech. Neskutečný výlet ho ale také přivede do konfliktu s padouchem, jenž dělá zlu špatné jméno: neschopným Bowler Hat Guyem, který Lewise připraví o jedinou možnost, jak se vrátit domů.
Film Robinsonovi, který je plný nezapomenutelných postav, chytrých vynálezů, klasických padouchů a dech beroucích rošťáren, vypráví příběh o víře v rodinu, sebe samého a nadějnou budoucnost.