„Vzhledem k rozmarům letošního léta je připraveno provizorní zastřešení téměř celého areálu. Velký podíl na této skutečnosti má místní TJ Sokol Hejtmánkovice,“ zmínil organizátor festivalu Miroslav Sluka, a neopomněl dodat, že jako dárek k 10. ročníku pro návštěvníky připravil Roka Sound zcela nové osvětlení scény.

Posluchačům se představí celkem devět kapel: jako první to rozbalí In Pain, po nich v 16 hodin to budou Lost Generation. Ti kdo se těší na na comeback punkového Laxního přístupu, se dočkají od 17 hodin. Druhou třetinu festivalu odstartují Streed Machine, po nich se od 19 hodin představí na podiu Metallica Revival a po dvacáté hodině to budou místní oblíbenci Heebie Jeebies.

Pak už přijde před 22 hodinou na řadu očekávaná kapela Dymytry (na snímku). „Festivalů nás letos čeká pěkná řádka, ale jeden nás extra potěšil a to festival Rock Trencle v Hejtmánkovicích, který letos slaví desáté výročí. Slibujeme, že to do Hejtmánkovic přijedem pořádně rozjet,“ uvádí na svých webových stránkách kapela Dymytry. „Hrajeme metal, milujeme ho a budeme ho hrát dál navzdory všem blbejm kecům! Tahle scéna bude naše a jestli ne, tak jí do základu zničíme!“ hlásá v maskách vystupující a divoce vypadající kapela, která v našem regionu vystoupí vůbec poprvé. Původně měli Dymytry vystupovat už na nedávné Broumovské kytaře, ale nakonec vzhledem k neshodám s pořadateli se nezúčastnili.

Po psy–corových Dymytry se na přelomu půlnoci představí na pódiu punková legenda S.P.S. a celý festival uzavře s nástupem dalšího dne skupina Asacra.

Fotogalerie z loňské akce.