Přesto pořadatelé přicházejí s dalším jménem, které skvěle doplní stávající dramaturgii Rock for People. Tou příslovečnou třešničkou na závěr se stanou kanadští punkrockeři BILLY TALENT.

„Billy Talent jsou v našich končinách velmi dobře známí, ale doteď svou hudbu naživo představili vždy pouze pražským fanouškům. I proto jsme se rozhodli přivézt je Hradce, aby si jejich skvělou a živelnou muziku mohli se vší festivalovou parádou užít i mimopražští fandové,“ vysvětluje Michal Thomes z pořádají agentury Ameba Production. „Navíc sama kapela o účast na festivalu hodně stála – my zase o ni, takže nebylo co řešit.“

Generálními partnery Rock for People, který se koná od 3. do 6. července v Hradci Králové, jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings. Více na www.rockforpeople.cz.

Torontská parta Billy Talent začala svojí historii psát už v roce 1993, ale na slávu si museli ještě nějakou dobu počkat - větší pozornosti se jim dostalo až po devíti letech činnosti. Pak už to šlo ráz na ráz – multiplatinová alba, prestižní nominace a získaná ocenění, vyprodané koncerty, turné po všech kontinentech….

Zatím vydali čtyři alba, po prvním, které pojmenovali Watoosh!, si pánové přestali dělat hlavu s vymýšlením názvů a s heslem ´v jednoduchosti je krása´ je začali prostě a jednoduše číslovat. Zatím poslední CD Billy Talent III vyšlo loni v létě. Videoklip k notoricky známé písni "Devil on My Shoulder" z posledně jmenovaného alba nedávno získal nominaci MMVA na nejlepší video roku 2010.

Rock for People - vstupné.

SLEVY (pouze na celofestivalové pasy)
• sleva 15% pro klienty T-Mobile a České spořitelny na www.ticketsforpeople.cz
• klienti T-Mobile mohou zakoupit vstupenky na splátky
• sleva 150 Kč pro držitele karet ISIC, ALIVE a ITIC
• množstevní slevy pro studenty středních škol a ČVUT

Potvrzené zahraniční kapely: MUSE (GB), The Prodigy (GB), Morcheeba (GB), NOFX (US), Editors (GB), Billy Talent (CA), Skunk Anansie (GB), Tricky (GB), The Subways (GB), Alexisonfire (CA), Coheed And Cambria (US), Does It Offend You, Yeah? (GB), Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine (US), Archive (GB), Gallows (GB), Disco Ensemble (FI), Suicidal Tendencies (US), Juliette Lewis (US), Dreadzone (GB), Death By Stereo (US), The Inspector Cluzo (FR), Skindred (GB), The Mahones (CA), Laco Deczi & Celula (US), Trashtucada (ES), Blasted Mechanism (PT), Evergreen Terrace (US), Horse the Band (US), Wisdom In Chains (US), Lyapis Trubetskoy (BY), D2 Band (BG), Doping Panda (JP), Blackout Argument (DE), Mutabor (DE), Illbilly Hitec (DE), The Feud (GB), Pink It Black (FR) Ginger Ninjas (US)

KOMPLETNÍ PROGRAM NA FESTIVAL:
3.7.2010 sobota


Evropa 2
o 15:00–15:40 40 Filipes a plaché laně
o 16:40–17:25 45 Psí vojáci
o 18:30–19:15 45 Mandrage
o 20:20–21:20 60 Mňága a Žďorp
o 22:40–00:20 100 Laco Deczi
*
Cool
o 15:50–16:30 40 Metropolis /SK/
o 17:35–18:20 45 Cocotte Minute
o 19:25–20:10 45 Gaia Mesiah
o 21:30–22:30 60 Lyapis Trubetskoy /BY/
o 00:30–01:15 45 Eggnoise
*
Rock&Pop
o 14:30–15:00 30 Dirty Game
o 15:30–16:00 30 Arciskačány
o 16:30–17:00 30 Goodfellas - 2. místo Broumovská kytara
o 17:30–18:00 30 Simple Muffin
o 18:30–19:00 30 Mindway
o 19:30–20:00 30 The Cell
o 20:30–21:00 30 The Cornflakes
o 21:30–22:00 30 Mother's Angels
o 22:30–23:00 30 Poletíme
o 23:30–00:00 30 Le Pneumatiq
o 00:15–02:15 120 Dj Mucho & DJ Baltazar

4.7.2010 neděle

Česká spořitelna
o 14:00–14:45 45 Pink It Black /FR/
o 15:30–16:15 45 The Mahones /CA/
o 17:05–17:50 45 Skindred /GB/
o 18:45–19:35 50 Alexisonfire /CA/
o 20:25–21:15 50 Tricky /GB/
o 22:15–23:30 75 The Prodigy /GB/
o 00:25–01:10 45 Blasted Mechanism /PT/
*
t-music

o 14:45–15:30 45 Mutabor /DE/
o 16:15–17:00 45 Doping Panda /JP/
o 17:55–18:40 45 The Inspector Cluzo /FR/
o 19:35–20:20 45 Coheed And Cambria /US/
o 21:20–22:10 50 Skunk Anansie /GB/
o 23:35–00:20 45 Dreadzone /GB/
*
Evropa 2
o 12:10–12:50 40 Charlie Straight
o 13:50–14:30 40 Olga Lounová
o 15:30–16:15 45 Vlasta Třešňák
o 17:20–18:05 45 Xindl X & Neurol Quartet
o 19:10–20:00 50 Marie Rottrová & hosté
o 21:10–21:55 45 Toxique
o 23:00–23:45 45 iLLBiLLY HiTEC /GB/
o 00:50–01:35 45 Cartonnage
*
Cool
o 13:00–13:40 40 Gang Ala Basta
o 14:40–15:20 40 Jitka Charvátová
o 16:25–17:10 45 Sto zvířat
o 18:15–19:00 45 Anna K
o 20:10–21:00 50 Vypsaná fiXa
o 22:05–22:50 45 Gipsy.cz
o 23:55–00:40 45 Vanessa
*
Jam
o 14:00–14:40 40 Dirty Blondes (4. místo USSF)
o 15:00–15:40 40 DrumCircle
o 16:00–16:40 40 JAM: JamStage band & hosté
o 17:00–17:40 40 harajukuXprincess (3. místo USSF)
o 18:00–18:40 40 DrumCircle
o 19:00–19:40 40 JAM: Vojta Lavička (Gipsy.cz), Jaromír Panáček (Vlasta Třešňák band) & hosté
o 20:00–20:40 40 Coznímáš (2. místo USSF)
o 21:00–21:40 40 DrumCircle
o 22:00–22:40 40 JAM: JamStageBand & hosté
o 23:00–23:40 40 Swan Bride
o 00:00–00:40 40 Final Fiction (vítězové Skutečné ligy)
*
Rock&Pop
o 12:00–12:40 40 Bundy Tad
o 13:10–13:50 40 Five O'Clock Tea
o 14:20–15:00 40 Queens of Everything
o 15:30–16:10 40 Atari Terror
o 16:40–17:20 40 Ready Kirken
o 17:50–18:30 40 Horse the Band /US/
o 19:00–19:40 40 Gangnails
o 20:10–20:50 40 Jolly Joker & PBU
o 21:20–22:00 40 the.switch
o 22:30–23:10 40 Fourth Face
o 23:40–00:20 40 Horská chata /SK/
o 00:50–01:30 40 Blackout Argument /DE/

5.7.2010 pondělí

Česká spořitelna
o 14:45–15:30 45 D 2 /BG/
o 16:15–17:00 45 Evergreen Terrace /US/
o 17:45–18:30 45 Suicidal Tendencies /US/
o 19:20–20:05 45 Čechomor
o 20:55–21:50 55 Divokej Bill
o 23:50–00:50 60 Archive /GB/
*
t-music
o 14:00–14:45 45 Werner Krauss /DE/
o 15:30–16:15 45 Wisdom In Chains /US/
o 17:00–17:45 45 Disco Ensemble /FI/
o 18:30–19:15 45 Jello Biafra & GSOM /US/
o 20:05–20:50 45 Juliette Lewis /US/
o 22:00–23:45 105 Muse /GB/
*
Evropa 2
o 13:35–14:15 40 Prohrála v kartách
o 15:20–16:05 45 Vltava
o 17:10–17:55 45 Tomáš Klus
o 19:00–20:00 60 Aneta Langerová
o 21:05–21:55 50 Blue Effect
o 22:55–23:45 50 The Ginger Ninjas /US/
o 00:50–01:35 45 Southpaw
*
Cool
o 12:45–13:25 40 Koblížci - divoká karta USSF
o 14:25–15:10 45 Eddie Stoilow
o 16:15–17:00 45 Už jsme doma
o 18:05–18:50 45 UDG
o 20:10–20:55 45 Wohnout
o 22:00–22:45 45 Plexis
o 23:55–00:40 45 From Our Hands
*
Jam
o 14:00–14:40 40 Standby & Deaf Drums
o 15:00–15:40 40 DrumCircle
o 15:45–16:30 45 JAM: X-Left To Die, Rattle Bucket, Imodium, Crashpoint, Atari Terror, The Switch
o 16:30–17:00 30 Tanec AFRA
o 17:05–17:45 40 Andy Marshall Band (finalisté Šance Muzikus)
o 17:45–18:15 30 DrumCircle
o 18:30–19:10 40 JAM: D2 & hosté /BG/
o 19:20–19:50 30 Tanec AFRA
o 20:00–20:40 40 Emise 2 (finalisté Boomcup)
o 20:50–21:20 30 DrumCircle
o 21:30–22:15 45 JAM: Prohrála v kartách, Aneta Lngerová, Karel Holas, Franta Černý, Martin Vajgl (Čechomor) & další
o 22:30–23:10 40 0 No. 1 (finalisté Šance Muzikus)
o 23:30–00:15 45 Durman (vítězové Naděje Beatu)
*
Rock&Pop
o 12:00–12:40 40 My Music
o 13:10–13:50 40 Diego /SK/
o 14:20–15:00 40 Billy Barman /SK/
o 15:30–16:10 40 Johny Said The Number
o 16:40–17:20 40 No Heroes
o 17:50–18:30 40 Medvěd 009
o 19:00–19:40 40 100 °C
o 20:10–20:50 40 Navigators
o 21:20–22:00 40 Imodium
o 22:30–23:10 40 Status Praesents
o 23:40–00:20 40 Insania
o 00:50–01:30 40 Fly Fly Fly

6.7.2010 Úterý

Česká spořitelna
+ 14:05–14:45 40 The Feud /GB/
+ 15:30–16:15 45 Trashtucada /ES/
+ 17:00–17:45 45 Does It Offend You Yeah? /GB/
+ 18:35–19:20 45 The Subways /GB/
+ 20:15–21:10 55 Editors /GB/
+ 22:05–23:00 55 Kryštof

t-music

+ 13:30–14:05 35 Shadow Area - Vítěz USSF
+ 14:50–15:30 40 Death By Stereo /US/
+ 16:15–17:00 45 Gallows /GB/
+ 17:45–18:35 50 Horkýže Slíže /SK/
+ 19:25–20:15 50 Billy Talent /CA/
+ 21:10–22:05 55 NOFX /US/
+ 23:00–00:00 60 Morcheeba /GB/

Evropa 2
+ 13:00–13:40 40 Rara Avis
+ 14:40–15:20 40 Kurtizány z 25. avenue
+ 16:30–17:15 45 Znouzectnost
+ 18:20–19:05 45 Xavier Baumaxa & hosté
+ 20:15–21:00 45 Pipes & Pints
+ 22:15–23:00 45 Skyline

Cool
+ 13:50–14:30 40 Eleison
+ 15:30–16:15 45 Plus minus /SK/
+ 17:25–18:10 45 The Chancers
+ 19:15–20:00 45 Visací zámek
+ 21:15–22:00 45 Tonya Graves
+ 23:15–00:00 45 Sunshine

Jam
+ 14:00–14:40 40 Last Station - vítěz soutěže Startér
+ 15:00–15:30 30 DrumCircle
+ 15:45–16:30 45 JAM: Swan Bride & hosté
+ 16:30–17:00 30 Tanec AFRA
+ 17:05–17:45 40 4 Signs (vítěz Šance Muzikus)
+ 17:45–18:15 30 DrumCircle
+ 18:30–19:15 45 JAM: JamStageBand & hosté
+ 19:20–19:50 30 Tanec AFRA
+ 20:00–20:40 40 K2 (finalisté Emergenza)
+ 20:50–21:20 30 DrumCircle
+ 21:30–22:15 45 Abigail (finalisté Šance Muzikus)

Rock&Pop
+ 12:00–12:35 35 My Funeral
+ 13:00–13:35 35 Shogun Tokugawa
+ 14:00–14:35 35 River Jordan
+ 15:10–15:50 40 Night
+ 16:20–17:00 40 Hentai Corporation
+ 17:30–18:10 40 X-LEFT TO DIE
+ 18:40–19:20 40 Satisfucktion
+ 19:50–20:30 40 Crashpoint
+ 21:00–21:40 40 Dark Gamballe
+ 22:10–22:50 40 Rattle Bucket
+ 23:20–00:00 40 X-CORE