Pořadatelé objednali u hradeckého dopravního podniku provoz mimořádné linky. Autobusy budou pendlovat mezi terminálem hromadné dopravy, hlavním nádražím a letištěm, kde se Festival park nachází. Jízda touto linkou, která bude zastavovat i u obchodního domu Tesco, muzea a v ulici Akademika Bedrny, je bezplatná. Linka zajišťující dopravu na letiště a zpět se v ulicích objeví dnes v 15 hodin a bude v provozu do úterý.

„Kromě toho bude od soboty do úterý posílena linka číslo 15, na něž budeme nasazovat kloubová vozidla,“ uvedl Zdeněk Chovančík z dopravního podniku. Pro případ potřeby má dopravce na okamžitou výpomoc navíc připraveny tři autobusy.

Policie upozorňuje na dopravní omezení u letiště. S ohledem na předpokládaný zvýšený pohyb chodců i cyklistů bude v ulici Jana Černého platit kromě zákazu předjíždění i snížená rychlost jízdy na 30 kilometrů v hodině. „Na pořádek a dopravu budou denně dohlížet dvě desítky policistů,“ řekla mluvčí hradecké policie Anna Pešavová. (čer)

Rock for People začíná večírkem pro nedočkavé

Dny od 3. do 6. července v hradeckém Festivalparku budou patřit skvěle obsazenému festivalu Rock for People. Na sedmi pódiích se vystřídá na sto třicet domácích i zahraničních kapel, z nichž mnohé budou mít českou premiéru.

K největším hvězdám letošního Rock fot People budou patřit kapely Placebo, Arctic Monkeys , Hadouken! a The Kooks. Festival začne už v pátek večírkem pro nedočkavé, v jehož programu se budou prolínat skvělá česká zpěvačka Jana Lota, kapely The Coolers, Žlutý pes, Obří broskev nebo vynikající jazzman Laco Deczi, který zahraje na festivalu vůbec poprvé. (fri)

Na festivalu u ohniště s rockovými hvězdami

Počet pódií na festivalu Rock for People, který začne v pátek Večírkem pro nedočkavé, se letos rozšíří na sedm. Kromě dvou hlavních třicetimetrových a dvou v obřím stanu pro pět tisíc lidí čeká na návštěvníky scéna v hangáru i divadelně–hudební městečko Kašpárek v rohlíku.

„Novinkou bude akustická a spontánní Táborák stage, kde budou hrát u ohně kapely, které už mají hlavní vystoupení za sebou. Chceme tak odstranit bariéry mezi umělci a publikem.

Účast už předběžně slíbil třeba Divokej Bill, Vypsaná Fixa nebo Horkýže Slíže,“ uvedl Jiří Hlinka z týmu pořadatelů. (raš)


PROGRAM NA ROCK FOR PEOPLE
0. den – 3. července

Filter stage:
16.40 – 17.10 K2
18.05 – 18.40 Jana Lota
19.40 – 20.20 Prohrála v kartách
21.25 – 22.10 Žlutý pes
23.40 – 1.00 The Chancers

Cool stage:
16.00 – 16.30 The Coolers
17.20 – 17.55 Obří broskev
18.50 – 19.30 Medvěd 009
20.30 – 21.15 Milan Schellinger & band
22.20 – 23.30 Laco Deczi (host Bea Albrecht)

1. den – 4. července

T-music stage:
14.00 – 14.45 7 Weeks (Fra)
15.30 – 16.30 Chico (Pol)
17.05 – 17.50 UDG
18.50 – 19.35 Wohnout
20.35 – 21.25 Hadouken! (VB)
22.25 – 23.35 Arctic Monkeys (VB)

Česká spořitelna stage:
14.45 – 15.30 Mňága a Žďorp
16.15 – 17.00 The Inspector Cluzo (Francie)
17.55 – 18.45 Chinaski
19.40 – 20.30 Meky Žbirka
21.30 – 22.20 Freestylers (V. Británie)
23.40 – 0.25 Skyline

Filter stage:
13.00 – 13.40 Cirkus Ponorka
14.40 – 15.25 Visací zámek
16.30 – 17.30 Už jsme doma & FPB
18.45 – 19.35 Plexis
20.45 – 21.30 Cocotte Minute
22.40 – 23.25 Cirkus Praha

Cool stage:
12.10 – 12.50 Please the Trees
13.50 – 14.30 The Prostitutes
15.35 – 16.20 Michal Hrůza
17.40 – 18.35 Znouzectnost
19.45 – 20.35 Vypsaná Fixa I.
21.40 – 22.30 Static X (USA)
23.55 – 1.25 Xavier Bauxmana & Hněddé smyčce

Kiss radio stage:
12.00 – 12.40 Szkrat
13.10 – 13.50 Evelynne
14.20 – 15.00 Standby
15.30 – 16.10 Xindl X
16.40 – 17.20 X Left to Die
17.50 – 18.30 Rattle Bucket
19.00 – 19.40 Dark Gamballe
20.10 – 20.50 Imodium
21.20 – 22.00 Atari Terror
22.30 – 23.10 P.S.
23.40 – 0.20 No Heroes
0.50 – 1.30 The Pooh

2. den – 5. července

T-music stage:
14.00 – 14.45 Derfine (Německo)
15.30 – 16.15 Fancy (Francie)
17.00 – 17.45 Firewater (USA – V. Británie)
18.30 – 19.15 Therapy? (Irsko)
20.10 – 20.55 Mucky Pup (USA)
22.05 – 22.55 The Kooks (V. Británie)
0.15 – 1.00 Tata Bojs

Česká spořitelna stage:
14.45 – 15.30 Sto zvířat
16.15 – 17.00 Polemic (Slovensko)
17.45 – 18.30 Aneta Langerová
19.20 – 20.05 Horkýže slíže (Slovensko)
21.00 – 22.00 Divokej Bill
23.00 – 0.10 SKA – P (Španělsko)

Filter stage:
13.40 – 14.25 Fast Food Orchestra
15.30 – 16.15 Southpaw
17.20 – 18.05 Krausberry
19.10 – 19.55 Blue Effect
21.10 – 21.55 100°C
23.15 – 0.05 Keziah Jones (VB – Fra)
1.10 – 1.55 Eggnoise

Cool stage:
12.45 – 13.30 Prague Ska ConspiracyVypsaná fixa
14.35 – 15.20 Sunflover Caravan
16.25 – 17.10 Gang Ala Basta
18.15 – 19.00 The Tap Tap
20.05 – 20.55 Vypsaná fixa II.
22.15 – 23.00 Gocoo (Japonsko – Německo)
0.15 – 1.00 Tleskač

Kiss radio stage:
12.00 – 12.40 Zrní
13.10 – 13.50 Nenaděláš nic
14.20 – 15.00 Broumland
15.30 – 16.10 Emma
16.40 – 17.20 Ready Kirken
17.50 – 18.30 Luca Brasi
19.00 – 19.40 X-Core
20.10 – 20.50 Magma Hotel
21.20 – 22.00 Status Praesents
22.30 – 23.10 Locomotive
23.40 – 0.20 The Switch
0.50 – 1.30 Le Pneumatiq

3. den – 6. července

T-music stage:
14.00 – 14.45 Jarmila Šuláková & Fleret
15.30 – 16.15 RA:IN (Japonsko)
17.00 – 17.45 Clou
18.40 – 19.25 Sunshine
20.35 – 21.35 Block Party (Velká Británie)
22.5 – 0.05 Underworld (Velká Británie)

Česká spořitelna stage:
14.45 – 15.30 Expatriate (Austrálie)
16.15 – 17.00 Gaia Mesiah
17.50 – 18.35 Ignite (USA)
19.30 – 20.30 Gogol Bordello (USA)
21.40 – 22.50 Placebo (Velká Británie)

Filter stage:
14.05 – 14.45 From Our Hands
15.50 – 16.35 Defeater (USA)
17.40 – 18.30 Vypsaná fixa III.
19.40 – 20.30 Comeback Kid (Kanada)
21.35 – 22.20 A.M.O (Slovensko) feat. U Cee (Německo) & Flavour Band
23.25 – 0.10 Gipsy.cz

Cool stage:
13.15 – 13.55 River Jordan
14.55 – 15.40 Plus Minus
16.45 – 17.30 Black President (USA)
18.40 – 19.30 The Bouncing Souls (USA)
20.40 – 21.25 G8 Transglobal
22.30 - 23.15 Tony Ducháček & Garage
0.20 – 1.05 Scratch Bandits Crew (Francie)

Kiss radio stage:
12.00 – 12.40 Petr Henych & G-bod
13.10 – 13.50 Personal Signet
14.20 – 15.00 Possibilní explikace
15.30 – 16.10 Šatlava
16.40 – 17.20 Enter
17.50 – 18.30 Five o Clock Tea
19.00 – 19.40 Bundy Tad
20.10 – 20.50 Satisfucktion
21.20 – 22.00 Craschpoint
22.30 – 23.10 Fourth Face
23.40 – 0.20 Lety mimo
0.50 – 1.30 The Fake Tapes