Pravdivý příběh plný bolesti a odhodlání se tak dostane k těm, ke kterým děj románu směřuje, tedy dětem ulice. „Jsem z toho nadšená,“ svěřila se Hana Hindráková, která doufá, že kniha pomůže změnit názor místních lidí na tyto opuštěné děti.

Kniha, která v Keni vyjde v srpnu, vypráví strhující příběh Josepha „Njora“ Njorogeho, který byl v sedmi letech donucen opustit matku, závislou na alkoholu, jež ho týrala a místo jídla mu dávala pivo. Joseph se stal dítětem ulice. Začal žebrat, ale brzy mu nezbylo nic jiného než krást. Dostal se do dětského gangu, kde zažil znásilnění i lynčování. S Josephem Njorogem se Hana Hindráková seznámila minulý rok prostřednictvím internetu, když se snažila získat detailní informace k problematice keňských dětí ulice.

„Joseph působil v té době již jako ředitel centra pro děti ulice a byl mi velmi nápomocný, abych měla co nejpřesnější informace k vytváření charakterů postav,“ říká autorka. Když Hana Hindráková v lednu loňského roku navštívila pošesté Keňu, setkala se osobně i s Josephem Njorogem.

„Jakmile mi odvyprávěl svůj příběh, hned jsem věděla, že ho chci napsat. Joseph je skvělý člověk, který si prošel něčím, co si vůbec nedovedeme představit a přesto mu zůstal pozitivní náhled na život,“ dodala trutnovská rodačka Hana Hindráková.

Nezlomný není jejím prvním příběhem z afrického prostředí, které autorku velmi oslovuje. Další jsou Karibu Keňa, Děti nikoho, Dobrovolnice, Očarovaná či Smrtící byznys. Prostřednictvím beletrie upozorňuje autorka na palčivé problémy černého kontinentu.