„Pevně věřím, že rozhlasová sedmdesátka je věkem téměř junáckým," nechal se slyšet ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice Pavel Kudrna.

„Jsem hrdý na to, že naše vysílání je skutečně regionální, že to pouze nepředstírá," poznamenal Pavel Kudrna.

Jako první se na pódiu představila Zora Jandová, kterou vystřídali pardubičtí účinkující – Chlapecký pěvecký sbor Bonifantes a folková skupina Marien. Na „Kuňce" popřál rozhlasu i zpěvák Marcel Zmožek. Finále obstaralo společné vystoupení rozhlasového bigbandu Gustava Broma se zpěvačkou Jitkou Zelenkovou. „Jsem ráda, že jsem na Kunětické hoře mohla zpívat pro Český rozhlas a s jeho bigbandem, který je jedním z nejlepších u nás," řekla Jitka Zelenková.

Hradubické špičkování
Hradec Králové - Celý minulý týden se ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové a Českého rozhlasu Pardubice soupeřilo mezi Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Posluchači poznali nejlepší pochoutky, navštívili nejpozoruhodnější místa celých východních Čech a v pátek se pak v dopoledním klání utkaly osobnosti obou krajů přímo v živém vysílání. Pozvání hájit barvy hradeckého  kraje přijali například za hokejisty Martin Hosták a Petr Picka, herečky Klicperova divadla Kristýna Kociánová a Marta Zaoralová nebo PhDr. Martin Paleček a studenti  z královéhradeckých vysokých škol.
Pardubické hokejové barvy reprezentovali  Vladimír Martinec a Jan Hrabal, herci Východočeského divadla Petra Janečková a Ladislav Špiner a za Chemicko – technologickou fakultu Pardubice Mgr. Lucie Stříbrná se svými studenty. Celé Hradubické špičkování vyvrcholilo megakoncertem na hradě Kunětická hora.   (op)