Po sobotě ještě v repríze v neděli v 15:05 hodin bude Karel Gott prezentovat ve svém pravidelném pořadu „Zpátky si dám tenhle film" právě Jiřího Ševčíka a Pirate Swing Band, respektive jejich pozoruhodné album swing aranží na písně kapely  Queen, které nese název We Will Swing You! Album vychází  jako druhé v historii světové popmusic s oficiální podporou této slavné britské čtveřice. Queen před „Piráty" požehnala pouze vydání jediné podobné desky, a to v nastudování Londýnské královské filharmonie.

I Mistr zíral

Karel Gott si Jiřího Ševčíka a jeho kapelu Pirate Swing Band nevybral do svého rozhlasového pořadu náhodou. Se svými pardubickými kolegy se dobře zná – album We Will Swing You! totiž osobně pokřtil.

Kmotr Karel Gott o kapele říká: „Bylo mi poctou pokřtít album Jiřího Ševčíka a jeho Pirate Swing Bandu, který obdivuji. Oceňuji, že jde o spojení toho, co mám v muzice nejraději, tedy kvalitní rockové písně v podání skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho a interpretace swingového big bandu. O toto se zatím nikdo nepokusil. Muzika je skvěle zaranžovaná, je v ní osobitost, nápad, originalita. To je to, co mě na ní fascinuje. Hrát překvapeného umím, ale v případě Pirate Swing Bandu jsem skutečně zíral."

O kapele

Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka tvoří čtrnáct respektovaných sólistů mnoha žánrů (od rockerů po filharmoniky). Repertoár bandu tvoří nejen klasický swing, ale také vlastní, původní, svěží a vtipné swingové verze hitů jiných hudebních žánrů (Michael Jackson, Madonna, Bon Jovi, kapely Police, Queen nebo  Oasis), což toto pardubické těleso činí výjimečným. Žádná jiná kapela se této „disciplíně" u nás ani v Evropě totiž nevěnuje.

Velmi důležitou složkou každého koncertu či vystoupení Jiřího Ševčíka a Pirate Swing Bandu je humor – kapela totiž razí zásadu, že hudba by měla především bavit.

V roce 2010 byla kapela vybrána k účinkování na speciální party při příležitosti nedožitých narozenin Freddieho Mercuryho a  čtyřiceti let existence Queen ve švýcarském Montreux.

Hlasujte!

Jste fanoušky Jiřího Ševčíka a jeho kapely Pirate Swing Band? Můžete za ně zabojovat  i během hlasování do Českého Slavíka. Posílejte SMS ve tvaru SLAVIK 9 SEVCIK JIRI a SLAVICI 9 PIRATE SWING BAND (tedy za každou kategorii zvlášť)  na číslo 900 06 06. Za každou hlasovací SMS zaplatíte pouhých šest korun.   (t)