Přehlídka se konala v prostorách nového 3D kina ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou. Soutěžilo se v kategoriích: reportáže, dokumenty, hraná tvorba a ostatní tvorba, kam patří animované snímky, experimentální tvorba a videoklip. Diváci shlédli celkem devět filmových bloků.

„Porota měla nelehký úkol, kvalita přihlášených snímků byla letos velmi vyrovnaná. Jsem rád, že přibylo mladých autorů,“ řekl ředitel festivalu a předseda pořádajícího Východočeského volného sdružení pro amatérský film a video Martin Škrobák. Nejstarším účastníkem byl čtyřiaosmdesátiletý Karel Pokorný. „Mně filmování doslova drží při životě, abych skončil, budou mě muset zastřelit, zažertoval. Součástí pátečního večera byl vzpomínkový blok o dvojici filmařů Františka Žatečku a Josefa Bahníka s názvem "O Žábě, která moc překrásně skákala", kterým provázeli Jan Dvořák a Karel Syrůček.

Hlavní cenu letošního ročníku – Zlatou krajku získala výtvarně podmanivá esejisticky laděná anketa na téma samota. s názvem „Deset kafí, to už je moc“, autorek Kláry Novákové a Kateřiny Hroníkové, Cenu mladého diváka obdržel animovaný film Jaroslava Nykla „Kauza: Červená Karkulka“. Cenu Impulsu Hradec Králové, centra podpory uměleckých aktivit, který byl spolupořadatelem soutěže, si odvezl Lukáš Rybka za dokument Krčmov o historii jedné sudetské obce, která se už od 17. století nacházela nedaleko Adršpašsko-teplických skal. „Pro nás porotce je důležité, aby snímek oslovil,. Když je silný příběh, odpustíme i nějakou tu technickou nedokonalost“ řekl držitel Českého lva jeden z porotců soutěže Miroslav Janek.“ Už teď se pořadatelé i autoři těší na příští, jubilejní 60. ročník.