Trvalo to, ale nakonec se dočkali

Příprava nového alba nějaký ten pátek trvala. „Je nám velkým potěšením oznámit a pochlubit se. Nová deska Lokálky je po několika letech příprav a po téměř deseti letech od poslední řadové desky na světě," konstatovali dostatečně hrdě jako jeden muž hudební šprýmaři z Lokálky.

A kde se vlastně vzal tento pozitivně laděný název?

„Album jsme pojmenovali na motivy již dávného všetečného přání a představy kapelníka Ládi Straky Svět(l)u vstříc. Najdete na něm téměř 60 minut písniček z převážně ‚Stračího péra'," pokračovali muzikanti z tohoto svébytného tělesa, jehož styl se označuje jako „tragedy country".

Pro členy kapely má toto CD opravdový význam. Jak sami pronesli, je to pro ně taková „živá voda". V další desku už totiž ani nedoufali.

Nenechte si ujít toho pozoruhodné seskupení, které tvoří legendy Franta Zapadlo, Vašek Souček, Láďa Hübelbauer, Jirka Gregora a Jirka Pirner, ale i členové té mladší generace, jako jsou  Přemek Dolan, Radek Novák či Ivan Šmejda.

Od převzatého směrem k vlastnímu

Kapela vznikla v roce 1974. Z prvotně převzatého repertoáru se začaly postupně vyvíjet vlastní písně a texty. A postupem času se doménou lokálkovského repertoáru staly parodie na hity z oblasti country a pop music. Před nedávnem navíc skupina překročila hranici dvou tisíc absolvovaných „štací", a to jak doma, tak i v zahraničí.   (iko)