Co se však skrývá pod tímto zajímavým názvem? Jsou to čtyři sympatičtí mladí pánové. V čele září finalista prvního ročníku Česko hledá Superstar Julián Záhorovský, po boku s ním hrají a zpívají Matt Diesel a Ladislav „Ladze" Čečotka. Za bicími sedí Hradečák, skvělý Tadeáš Macl.

A jakou má kapela historii? Všechny začátky byly a jsou těžké a nejinak tomu bylo i pro kapelu Sabrage, která vznikla v Pardubicích na začátku roku 2011. Tehdy si dva kamarádi Matt a Ladze řekli, že osloví další pardubické muzikanty, zda by nechtěli začít hrát pop-rock, který v Pardubicích dost chyběl.

První půl rok se v kapele vystřídalo nemálo hudebníků. V létě 2011 došlo ke zlomovému momentu, kdy přišel do kapely konečně zpěvák. Člověk, který stoprocentně intonuje a má hezkou barvu hlasu Julián Záhorovský.

Krátce po Juliánově příchodu vydali singl Rychlý šípy, ke kterému byl natočen i videoklip. V červnu 2012 nastoupil do kapely Tadeáš Macl, kterého si Ladze vyhlédl v Hradci Králové.

Táďa, člověk s neskutečným zapálením pro bicí a skvělou pamětí songů, přišel již na první zkoušku velmi dobře připraven a již po třech zkouškách hrál svůj první koncert se Sabrage.

Odehrál ho naprosto bezchybně a bylo jasné, že toto je sestava, která spolu zůstane. Následovalo několik letních festivalů Fingers UP, Peliny fest, 555 Polička, také společné vystoupení s Vladimírem Mišíkem & Etc…

Pardubická pop-rocková kapela Sabrage, která se pohybuje ve vodách české hudební scény dva roky, vydala 12. prosince debutové CD, které nese název [ sabráž ].

Desku točili v brněnském studiu Reset, pod vedením zvukového mistra Romana Kašníka. K pilotní písni Astronaut natočila videoklip, ve kterém hraje dokonce herec Jiří Mádl.

Nenechte si proto ujít koncert této čtyřčlenné kapely 21. prosince 2012 od 19.30 v klubu AC v Hradci.

Veronika Šrámková