Hvězda severoafrického jazzu, marocká zpěvačka Oum, švédský septet Angles 7, sdružující nejkreativnější švédské hudebníky napříč jazzovou, experimentální, rockovou i klasickou hudební scénou, norsko-český kvintet Bansal Band vedený virtuózní indickou houslistkou Harpreet Bansal, který fúzuje tradiční indickou hudbu s moderním jazzem a maďarský kvartet Knutdut Men saxofonisty Bély Ágostona, jehož hudba osciluje mezi evropským jazzem, postbebopem, africkou hudbou i freejazzem - to je výběr toho nejlepšího, co nabídne letošní ročník festivalu Jazz Goes to Town. Startuje již v úterý a trvá do soboty.

Další lahůdkou letošního programu bude sólový koncert sardinského kytaristy Paola Angeliho, jehož fenomenální hra na osmnáctistrunnou kytaru vlastní výroby rozezní prostor Městské hudební síně. Festival dále nabídne několik mezinárodních projektů, na nichž se podílí domácí hudebníci. Sem patří jedno z nejlepších tuzemských jazzových kvartet Ondřej Štveráček Quartet s americkou bubenickou legendou Genem Jacksonem, který působil v triu a kvartetu Herbieho Hancocoka.

Projekty postavenými na spolupráci českých hudebníků se zahraničními budou Invisible World basisty Tomáše Lišky a jeho spoluhráčů ze Srbska a Turecka a českorakouské trio Poisonous Frequencies. Zahraniční část programu dále tvoří slovenskomaďarské trio Thisnis saxofonisty Miro Tótha a mezinárodní, multikulturní kvartet Kuhn Fu, který tvoří hudebníci z Německa, Izraele, Srbska a Turecka.

Z tuzemské scény festival představí jednu ze stálic české jazzové scény kvartet Limbo, ojedinělý sólový koncert s názvem Horizont sedmého brněnského saxofonisty a skladatele Pavla Zlámala a sólový projekt Drum Song renomovaného slovenského bubeníka Dano Šoltise, který rovněž povede festivalový bubenický workshop.