Celostátní anketa Šarmantní osobnost roku je ve finále. Posluchači obou rozhlasových stanic posílali stovky tipů, z nichž se do konečného výběru dostalo deset tváří:

Karel Gott, Marta Kubišová, Jitka Molavcová, Miroslav Donutil, Laďa Kerndl, Lucie Bílá, Michal Horáček, Hana Hegerová, Aleš Valenta a Ladislav Špaček.

Výsledky letošní ankety můžete ovlivnit jednoduše i vy – pošlete do konce února svůj hlas vybrané osobnosti z finálové desítky na adresu

Český rozhlas Hradec Králové, Havlíčkova 292, Hradec Králové 2.

Vítěz dvanáctého ročníku ankety Šarmantní osobnost roku bude vyhlášen při veřejné rozhlasové nahrávce v hradeckém Klicperově divadle 28. dubna.

Hlasovací tabulka z webu hradeckého rozhlasu, stav ke 23. lednu, 17.53 hodin. O jedno procento (dva hlasy) v tu dobu vedla Lucie Bílá před Martou Kubišovou. (Tabulka je pouze ilustrační. Originální a aktivní najdete na hlavní straně "rozhlasáckého" webu, zcela dole, vpravo. Stav a pořadí se mění každou hodinou.)

Hledejte s Českým rozhlasem šarmantní osobnost roku

Český rozhlas Hradec Králové a Český rozhlas 2 hledají nejšarmantnější osobnost v českých a moravských zemích. Činí tak už podvanácté, rok co rok, prostřednictvím ankety mezi svými posluchači. Letos padne jméno šarmantní osobnosti roku 2007 v pondělí 28. dubna na veřejné nahrávce v hradeckém Klicperově divadle.

„Všechno začalo nenápadně, jednou obyčejnou anketou, kterou jsem natočila do svého pořadu o životním stylu Šarm,“ vzpomíná šéfredaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Lada Klokočníková. „Měla jsem v něm pravidelného hosta, který týden co týden mluvil o etiketě, společenském chování, oblékání – a často padalo slovo šarm. Napadlo mě zeptat se lidí v ulicích, koho vnímají jako šarmantního člověka – a pak se po vysílání spustil vodopád telefonátů a dopisů, ve kterých posluchači psali svoje tipy. Netrvalo dlouho, a z jednoho malého nápadu vznikla celostátní anketa, která si na nezájem posluchačů a tipujících nemůže stěžovat.
V jedenácti uplynulých ročnících se dostalo titulu Šarmantní osobnost vpravdě pozoruhodným tvářím:
Marku Ebenovi, Zdeňku Svěrákovi, Miroslavu Antlovi, Václavu Fischerovi, Heleně Vondráčkové, Zdeňku Troškovi, Vladimíru Čechovi, Květě Fialové, Radovanu Lukavskému, Marii Rottrové a vloni pak Jiřině Jiráskové.
„Letošní ročník ankety má stejný scénář jako ty předchozí,“ pokračuje autorka projektu Lada Klokočníková. „Posluchači nám poslali svoje tipy, z nichž jsme vybrali deset nejfrekventovanějších – a mezi nimi teď mohou lidé vybírat letošního vítěze.“
Nabídka pro letošní rok je přehlídkou skutečných osobností. Posluchači Českého rozhlasu i vy, naši čtenáři, můžete volit mezi Karlem Gottem, Martou Kubišovou, Jitkou Molavcovou, Miroslavem Donutilem, Laďou Kerndlem, Lucií Bílou, Michalem Horáčkem, Hanou Hegerovou, Alešem Valentou a Ladislavem Špačkem.
„Každou z nominovaných osobností představujeme na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové vždy v neděli po jedenácté hodině v pořadu Šarm – a především až do konce února čekáme na volbu našich posluchačů a všech zájemců mezi deseti nominovanými,“ uzavírá Lada Klokočníková.
Vítěze letošního ročníku ankety o nejšarmantnější osobnost můžete tipovat na korespondenčním lístku adresovaném Českému rozhlasu Hradec Králové. Jeho jméno pak zazní v Klicperově divadle 28. dubna.