V této velké zemi od 17. listopadu absolvuje téměř čtyřtýdenní koncertní turné, na kterém sklízí každodenní úspěchy a zažívá spoustu příjemných chvil a setkání.Více informací a fotografií z aktuálního koncertního turné Českého chlapeckého sboru najdete na www.ceskychlapeckysbor.cz a v galerii na www.hradecky.denik.cz/turne.

Úterý 29. listopadu

Štěstí se nemá pokoušet. Zpívat Let it snow (Ať sněží) jsme včera zkrátka opravdu neměli. Konečně máme bílé Vánoce i u nás v Kanadě. I když se Kanaďané báli sněhové bouře, my jsme neohroženě vyrazili do samého středu javorového lesa do Matthews Maple Syrup Farm. Naše řidička Carol ve svém zbrusu novém limousine coach busu projede úplně všechno.

V malé rodinné továrně na javorový sirup nám ukázali celý proces výroby tohoto dokonalého kanadského koncentrátu. Mohli jsme ochutnat nejrůznější výrobky z jejich vlastní produkce včetně javorovo-sirupových bonbonů nebo javorovo-sirupové cukrové vaty. Třešinkou na dortu byla projížďka na valníku za malotraktorem značky John Deere skrz propracovaný systém spletitých trubic a hadiček vedoucích z jednotlivých javorů až do centrálních sběrných nádob.

Mnozí z nás na farmě nechali spoustu dolarů (za bezkonkurenční ceny), takže mamky a taťkové, můžete hádat, copak asi najdete pod stromečkem.