Více informací a fotografií z aktuálního koncertního turné Českého chlapeckého sboru najdete na www.ceskychlapeckysbor.cz a v galerii na www.hradecky.denik.cz/turne.

Středa 7. prosince

Před námi je posledních několik dní našeho turné po zemi javorového listu, které budeme trávit ve městě Guelph, ležícím asi hodinu a půl od Toronta. Dnešek se nesl v odpočinkovém duchu. Dopoledne jsme si ještě užívali luxusu hotelu Sheraton v Richmond Hill na předměstí Toronta, relaxovali jsme v sauně a v bazénu, zaposilovali jsme si ve fitness a v hotelové lobby jsme nepohrdli horkou čokoládou Starbucks.

Jediný koncert, který nás dnes čekal, bylo kratší vystoupení pro žáky místních škol, které se konalo ve známé koncertní síni River Run Centre v Guelphu, v místě, kde nás za dva dny čeká i poslední kanadský koncert.

Volné odpoledne jsme tentokrat využili k poznávání kanadského umění. Vydali jsme se totiž do rodného domu kanadského chirurga Johna McCrae, který v roce 1915, kdy byl v první světové válce ve službách kanadské armády, napsal svoji slavnou báseň In Flanders Fields (V polích flanderských).

V anglicky mluvících zemích znají všichni verše této básně zpaměti a každoročně se uvádí 11. listopadu (Remembrance Day) jako připomínka padlých.

Děkujeme za všechny pozdravy, které od vás od samého začátku turné dostáváme, a těšíme se již brzy v Čechách na shledanou!