Sci-fi, které natočila parta mladých lidí z Hradce, bude k vidění v pátek 13. září od tří hodin odpoledne v hradeckém Biu Central. Jejich dílko nese název Poslední prostor.

„Chamtivý vědec stvoří robotku Hanu a s její pomocí chce mít všechna umělecká díla. Situace se ovšem zvrtne a Hana začne díla ničit. Přitom musí cestovat v čase do různých období našich dějin. Ve filmu jsme se neopírali o žádné fyzikální teorie, takže 
v něm můžete vidět i kontroverzní situace. Kupříkladu telefonování z roku 1913 do roku 1969. Tak doufám, že nepřijdou naši bývalí učitelé na fyziku," směje se Jiří Bednář, který je autorem scénáře a film i režíroval.

Tvorbu snímku vedla trojice Jiří Bednář, Jaroslav Patka a Eva Šmahelová. Na filmu pracovali už od letošního ledna, natáčením a stříháním filmu ale strávili hlavně letní prázdniny. Většina scén se odehrává na známých místech Hradce Králové a v jeho okolí.

Hlavní roli si zahrála Kateřina Dobiášová, kamery se ujal Jaromír Patka, který zároveň vytvořil speciální efekty. Organizaci natáčení měla na starosti Eva Šmahelová. Ta si navíc v Posledním prostoru i zahrála.

DAVID KOŘÍNEK