Členové Malého vinohradského divadla si ke spolupráci přizvali jako režiséra současného uměleckého šéfa královéhradeckého Klicperova Divadla Davida Drábka a společně nazkoušeli hru, jež volně vychází z textu Rolanda Schimmelpfenniga Říše zvířat. Zasadili ji do současných českých reálií a vytvořili pozoruhodnou komedii o hercích, co se mění ve zvířata.

A to proto, aby si zahráli v rodinné show pochybné kvality, která jim však přináší jediný pravidelný zdroj příjmů.

Představení poukazuje hlavně na kontrast mezi sny a realitou, mezi tím, co se odehrává na jevišti během zvířecí show a co pak v jejím zákulisí, kde však i nadále herci zůstávají ve svých zvířecích kostýmech (ty jsou velmi zdařilé a navrhla je pardubická výtvarnice Renata Hans).

Povedená sonda do hereckého života, která pojednává o tom, jak je těžké uživit se v této branži (nejen) v Praze, se mohla opřít také o kvalitní výkony hlavních představitelů.

Řada z nich má navíc silné vazby na Klicperovo divadlo. Například autorka choreografií k některým hradeckým hrám Henrieta Hornáčková, která v Besedě v roli Antilopy vystřihla též skvělý part o tom, jak vystudovaným českým herečkám berou role modelky a Slovenky (sama je z Trnavy), nebo Ivana Machalová. Protagonistka role Marabu v minulosti hostovala v hradeckých Ještěrech. Zaujali i Petr Pochop (Lev), Gustav Kevin Hašek (Zebra), Stela Chmelová a Hana Mathauserová.