Vokální soubor Gentlemen Singers se ve čtvrtek večer už potřetí v této koncertní sezóně představí ve Filharmonii Hradec Králové v rámci svého abonentního cyklu s názvem Komorní večery s Gentlemen Singers.
 
Stalo se dobrým zvykem tohoto souboru, že si na pódium Filharmonie Hradec Králové zve zajímavé hosty, představitele různých hudebních žánrů. Výjimkou nebude ani valentýnský večer. Královéhradečtí gentlemani si tentokrát přizvali Clarinet Factory, bývalé České klarinetové kvarteto. Královéhradeckému publiku představí program s názvem Polyfonie a meditace. Na tomto koncertu zazní skladby zajímavých autorů – Byrda, Sweelincka, Gabrielliho, ale také velmi vděčné a oblíbené jazzové inspirace.
 
Gentleman Singers mají pro dny příští ve svém diáři řadu zajímavých projektů. Už příští měsíc soubor odletí na víkend do Nizozemska, kde se mimo jiné představí v přední koncertní síni Concertgebouw v Amsterdamu. Vystoupení bude živě přenášeno do holandského rádia.
Na některých koncertech také premiérově zazní skladby současného holandského sklada〜tele Marka van Platena, který souboru Gentleman Singers napsal a věnoval několik svých skladeb.
 
Na jaře vokální soubor čtvrtým koncertem nazvaným Na lidové motivy zakončí letošní Komorní večery s Gentlemen Singers.
V příští koncertní sezoně budou tyto pořady opět pokračovat a představí významné soubory a osobnosti evropské i české hudební scény. (lm)