Jesličky hrají italskou komedii

Divadelní adaptace italské filmové komedie Perfetti sconosciuti v úpravě a režii Terezy Vodochodské se hraje v sobotu večer v hradeckém divadle Jesličky Josefa Tejkla. Hrát se bude hned ve dvou časech, a to od 18 a 20 hodin.

Křížová desítka

Rychlý závod v běhu na 10 a 5 kilometrů se bude konat uprostřed hradeckých městských lesů. Součástí akce budou i dětské běhy a závod koloběžek. Sportovní den pro celou rodinu, na kterém si užijete spoustu zábavy. Akce začíná u Stříbrného rybníka v sobotu o půl desáté dopoledne.

Podvečerní program v hradeckém planetáriu

Digitální planetárium tentokrát představí film Příběh života. Díky němu zjistíte, jak vznikly první hvězdy a jakým způsobem vytvořily další chemické prvky, nutné předpoklady vzniku života. Stanete se pozorovateli zrodu planetární soustavy, v hlubinách praoceánu prozkoumáte vznik komplexních organických molekul a na sopečných ostrovech budete svědky formování jaderných kyselin. Také budete obdivovat, jak život zapustil kořeny a začal postupně měnit samotnou Zemi. Sobotní program v digirálním planetáriu startuje v 18 hodin.

Vernisáž výstavy o D11 a zahájení sezony Archeoparku

Archeopark Všestary zve na vernisáž výstavy „Archeologický výzkum na D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří“, která bude zároveň zahájením návštěvnické sezóny. V sobotu v 10 hodin čeká na návštěvníky otevření výstavy s občerstvením, následovat bude projekce krátkého dokumentu „D11 - Cesta je cíl“. V 11.15 hod. se můžete těšit na ukázku vrtání kamenných nástrojů. Program bude probíhat po celý den v Archeoparku Všestary.