Po svém nedávném triumfálním comebacku na operní pódia zavítá legendární tenor José Carreras v rámci svého posledního světového turné i do Pardubic!

Vášeň a emoce

Hvězdný tenor José Carreras oslavil v roce 2014 svůj senzační návrat na operní scénu titulní rolí v nové opeře El Juez (Soudce). Ovace vestoje, vyprodaná představení a kritiky píšící o comebacku snů provázely jeho návrat na operní pódia po téměř osmileté pauze.

V lednu 2015 Carreras zopakoval tento úspěch svými vystoupeními v prestižní Mariinské opeře v Sankt Peterburgu v Rusku – a následovat budou i další vystoupení v různých zemích…

Po této skvělé sérii úspěchů José Carreras zahájil celosvětové koncertní turné pod názvem A Life in Music (Život v hudbě).

Za rok a půl, 10. prosince 2016, zavítá také do Pardubic. „Je skvělé, že si mohu zazpívat v tomto báječném městě", říká s velkým očekáváním José Carreras.

Belle Époque

Společně s vynikající filharmonií  pod taktovkou maestra Davida Gimeneze nabídne publiku program sestávající z nádherných melodií úchvatného období Belle Époque a motivů z opery, operety a muzikálu. Hudby plné vášně. „Jsou to písně, které mě dojmou kdykoli je slyším a které mě vždy nadchnou. Vášeň a emoce, pocity z hloubi mého srdce a duše, jsou právě to, co se v těchto skladbách snažím vyjádřit prostřednictvím svého hlasu," říká José Carreras.

Tento večer zaručuje zážitek plný úžasných melodií – a bude to také óda na život!

Těžká zkouška

A José Carreras ví, o čem mluví. Na vrcholu své oslnivé kariéry onemocněl a bojoval s rakovinou krve. Jako zázrakem přežil a založil nadaci José Carreras Leukemia foundation, protože měl pocit, že by se měl společnosti nějak odvděčit. Krédem jeho nadace je, že leukémie musí být vyléčitelná, navždy a pro všechny!

Jeho comeback po zdolání nemoci byl triumfální a vyvrcholil legendárními koncerty „tří tenorů", Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti. Jen život sám píše takové příběhy!

A když José Carreras zpívá své písně, publikum cítí, že hudba je jeho život, že každý tón vychází z hloubi jeho duše…

Tyto písně a dueta, plné lásky a vášně, jsou José Carrerasovi jako šité na míru. A jeden kritik z významného britského magazínu  Classic FM uvedl: „…tento repertoár romantických písní zajistí nabité sály. S takovým materiálem jsou jeho lyrické hlasové dispozice reminiscencí na velkého Carusa."   (hd)

Vizitka
Josep Carreras (5. prosince 1946 v Barceloně, Katalánsko, Španělsko), známější jako José Carreras, je známý španělský operní pěvec-tenorista, proslavený svými interpretacemi děl Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho. Slávu získal díky své účasti mezi Los Tres Tenores (Tři tenoři) společně 
s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim.
José Carreras projevoval své hudební nadání od dětství. V osmi letech měl své první veřejné vystoupení s árií La donna è mobile ve španělském rozhlase. 
V jedenácti letech se objevil poprvé v barcelonském Liceu jako mladý soprán v roli vypravěče 
v opeře Manuela de Fally El retablo de Maese Pedro a v malé roli v druhém dějství opery Bohéma.
Během dospívání Carreras studoval na barcelonské konzervatoři Conservatorio Superior de Música del Liceo.
Debutoval v roce 1970 v Barceloně jako Ismael ve Verdiho opeře Nabucco a v opeře Norma; zde upoutal pozornost protagonistky, slavné sopranistky Montserrat Caballé, která ho pozvala k účasti na představení opery Lucrezia Borgia.