Pro své entrée na „prkna, která znamenají svět“ si v předvánočním čase vybrali klasickou ruskou pohádku Mrazík.
Sál slepotického kulturníhom domu byl zaplněn do posledního místečka. Premiéru tak sledovalo třistapadesát diváků. Ti téměř hodinové představení ohodnotili bouřlivým potleskem, opona „šla nahoru“ třikrát.

Ochotnické divadlo se ve Slepoticích obnovilo tak říkajíc u piva. „Na začátku jsem se bála, že zájemců nebude dost, ale opak byl pravdou,“ řekla režisérka představení Drahomíra Máša Doležalová, která si sama v pohádce zahrála jednu z babek.
„Člověk potřebuje být trochu exhibicionista a to já jsem od dětství. Perfektně jsem si to užil a ani nebyla tréma. Jen zpěv bych opakovat nemusel,“ popsal své pocity představitel Ivánka Bohuslav Půlpán.
Jeho slova potvrdila i Nastěnka Veronika Veselá. „Sešla se skvělá parta lidí a pokud se bude pokračovat, rozhodně bych u toho chtěla být,“ sdělila Veselá.

„Jsem na naše ochotníky pyšná. Všichni hráli výborně, moc se mi líbily také kostýmy. Doufám, že budou pokračovat a že premiéra Mrazíka nebyla současně derniérou. V létě poprvé vystoupili také ochotníci v Trusnově a prý měli šestnáct repríz. Tak držím palce, ať je naši překonají,“ řekla jedna z návštěvnic.

Lukáš Peška