Letošní Hrnec se od předešlých v mnohém lišil. Například tím, že nezačínal v deset hodin, ale až odpoledne. „Do oběda chodilo lidí málo, diváctvo bývalo hodně prořídlé. Letos bylo dost lidí už od začátku, takže to byl dobrý tah,“ hodnotí Ladislava Reichová ze smiřické radnice.

Osvědčily se podle ní rovněž atrakce a soutěže pro děti, které zajistil místní dům dětí a mládeže. „Chtěli jsme, aby přišly také rodiny s dětmi. Dospělí mohou poslouchat a děti se vydovádí u soutěží,“ přiblížila záměr pořadatelka.

Radost a dobrou zábavu ve Smiřicích rozdávaly Lokálka, Kaluže, Cop, Nadoraz, Jiří Schmitzer, Vladimír Mišík a Beatles Revival Band.

Získat podobné hvězdy je podle dramaturgyně festivalu Michaely Fischerové náročné. „Z toho důvodu začínáme další ročník připravovat hned v červenci,“ vysvětluje. Dodává, že festival se postupně mění. „Chceme vyjít vstříc širšímu publiku, takže už to není čistě folková záležitost, ale víc multižánrové,“ tvrdí.

Kvůli festivalu byla otevřena i zámecká kaple Zjevení Páně, návštěvníci mohli také plout po Labi s motorovou lodí Smiřice.