Plošina s velkými reflektory na hlavní třídě před Enzian Grillem, policisté zastavující dopravu i návštěvníky, dobově změněné výlohy obchodů, filmaři.

To vše se od včerejška stalo zpestřením krkonošského koloritu v centru Pece pod Sněžkou. Sněženky a machři 2 po pětadvaceti letech mají pro natáčení pokračování úspěšného snímku zatím dobré podmínky.
 
„Hlavně aby nezačalo pršet, jak tím vyhrožují meteorologové,“ modlí se štáb. „Měli bychom tu zůstat zhruba 24 dnů, pak se přesuneme do Prahy a v dubnu máme v plánu dotáčet scény v ateliérech v Jinonicích, kde se už teď tvoří interiérová kopie chaty Severka,“ uvedla manažerka Dana Voláková.
Město vyšlo štábu ve všem vstříc. „Zatím nejsou žádné stížnosti, pomáhají nám řídit dopravu i policisté. Pro lidi to je atraktivní podívaná, natáčení je zajímá,“ řekl tajemník města Michal Berger.
 
Někteří podnikatelé poskytli filmařům ubytování u sebe. „Není to jedna chata. Jsou rozmístění po penzionech v okolí,“ dodal Berger.
Herci však většinou budou jezdit domů. „Nemůžu si dovolit tady zůstávat. Vždyť hraju v divadle,“ řekl například Václav Kopta.
Příležitost objevit se ve filmu dostala i dvacítka místních komparzistů.
 
„Je docela zajímavé být u toho. Nejde o peníze, ale o legraci. Taky pomáháme se zajištěním skútrů a dalších věcí,“ řekl Honza Jaroš za firmu, která pražským filmařům v Krkonoších pomáhá.