„Jsem nadšený z velké účasti a z toho, jak výborně všechno dopadlo. Nic z toho by se nestalo, nebýt úžasné spolupráce učitelů a všech, kteří se na akci podíleli. Jsem rád, že se bude škola přestavovat, protože jinak se sem příští rok už nevejdeme," sdělil Tomáš Antonín Mucha, učitel ZUŠ Střezina, který akci před osmi lety vymyslel a hlavním organizátorem.

Dopoledne patřilo dětem z mateřských a základních škol. Mimové - žáci literárně-dramatického - oboru je provedli zákoutími školy, kde je učitelé jednotlivých oborů seznámili s nástroji, na které vyučují. Chodbu školy zabralo loutkové divadlo, děti si mohly loutky i povodit. V tanečním sále čekaly na děti ukázky ze závěrečného vystoupení, užily si tak chvilku v cirkusu nebo na školním výletě. U výtvarníků si mohly vyrobit i vlastnoručně malovaný odznáček. Na dvoře školy hrály střezinské nejmladší kapely.

Kdo přišel odpoledne, chvílemi nemohl stíhat všechny body programu. Hrálo se na dvou pódiích, program byl v tanečním sále, v hudebním se konal koncert klasické hudby. Maraton kapel oddělení populární hudby občas zpestřilo vystoupení folklórního souboru Peciválek, divadelní představení nebo vernisáž žáků výtvarného oboru.

Open Dwoor zakončila derniéra představení Višňový sad v podání herců Divadla Jesličky Josefa Tejkla, stálé scény ZUŠ Střezina. Na festivalu nechybělo občerstvení ani atrakce pro děti.

Jitka Hodasová