Komorní sál pro stovku lidí má novou klimatizaci a v zákulisí moderní jevištní techniku, která umožní sto a jednu proměnu prostoru.

Studio poezie a hudby (odtud jeho název ve zkratce) už nese nový název Studio A. Ukryté ve staré budově Adalbertina je už desítky let vyhledávanou malou klubovou scénou s téměř rodinným prostředím.

Hudebník Miloš Dvořáček, který dnes jeho rekonstruovanou podobu spolu s výtvarníkem Janem Volfem pokřtí, má tento letitý klub moc rád.

„Vždycky se mi tam líbilo, protože si můžu na diváka sáhnout, což je v těch obřích megadomech pro tisíce lidí nemožné,“ říká Miloš Dvořáček. „Hraje se tam jako doma v obýváku a to mám moc rád.“

Program dnešní vernisáže začíná už v šestnáct hodin. Svoje obrázky a grafiku tady instaloval hradecký výtvarník Jan Volf. Bude spolu s Milošem Dvořáček prvním umělcem, který zbrusu nové prostředí pokřtí.

Během května se mohou diváci těšit na tři velmi zajímavá představení v novém prostředí. V pondělí 14. května přiveze Jan Burian hudební pořad Dívčí válka aneb Feministický večírek s občasnými pánskými šovinistickými prvky.

Ve středu 23. května bude hostem Studia A Divadelní společnost Kejklíř s představením Theatrum Mundi aneb Stolečku, prostři se. V podtitulu hry má vepsánu půvabnou charakteristiku – Divadlo světa z lípy, hadříků, peří a starých českých pohádek ku poučení i pobavení pro děti i dospělé, nejlépe pak pro všechny dohromady.

O týden později, ve středu 30. května, bude komorní scéna opět patřit Miloši Dvořáčkovi a jeho synovi. Oba Milošové dvou generací spojili svoje umělecké síly teprve před nedávnem a jejich společná vystoupení mají velký úspěch.