VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den Stanislava Suchardy v muzeu

HRADEC KRÁLOVÉ - K výstavě o významném českem sochařipřipravilomuzeum na čtvrtek 12. dubna od 10.00 , 13.00 a 17.00 hodin prohlídky výstavy s komentářem autora PhDr. Martina Krummholze, pracovníka Ústavu dějin umění Akademie věd ČR v Praze.

11.4.2007
SDÍLEJ:

Suchardova plastika z průčelí muzea v HKFoto: Archiv HD

Tato akce je vhodná pro školní kolektivy i jednotlivce.

Vstupenky je možné zakoupit předem v pokladně muzea nebo zajistit telefonicky na tel. č. 495 512 462, 495 512 391. Počet návštěvníků je omezen. V 18.00 hodin bude přednáška PhDr. Martina Krummholze o vývoji umělcovy tvorby a o originálních ideových konceptech některých jeho pomníkových návrhů. Doplněno promítáním diapozitivů.

STANISLAV SUCHARDA 1866 -1916
Monografická výstava Stanislava Suchardy (1866 – 1916) připomíná tohoto významného českého sochaře a medailéra, který je mj. autorem sochařské výzdoby průčelí královéhradeckého muzea. Cílem této dosud nejúplnější umělcovy výstavy, k níž bylo impulsem jeho loňské dvojité jubileum, je představit hodnotnou a zatím nedostatečně probádanou Suchardovu tvorbu v celé její rozmanitosti. Řada dosud málo známých i neznámých děl zde bude vystavena vůbec poprvé, spolu s mistrovskými kresebnými studiemi a dobovými fotografiemi.


Chronologicky a tématicky je Suchardovo dílo uskupeno do několika sekcí, věnovaných rodinné tradici počínající na sklonku 18. století. Mezi několika generacemi novopackých Suchardů - řezbářů, loutkářů, sochařů, malířů a architektů - nalezneme již v 19. století i ženy-umělkyně. V prostředí rodiny a otcova závodu na výrobu a opravy kostelního vybavení získal mladý Stanislav první řemeslné a umělecké zkušenosti před svým odchodem do Prahy.
Další část je věnována Suchardovým počátkům, jež silně poznamenala tvorba Josefa V. Myslbeka, jehož byl žákem a později asistentem.


Významným bylo Suchardovo působení ve Spolku výtvarných umělců Mánes, který se na přelomu 19. a 20. století rozhodující měrou zasloužil o rozvoj českého moderního umění. Tehdy se Sucharda seznámil s dílem francouzského sochaře Augusta Rodina, jehož okázalá fascinace pohybem, vášní a erotičnem výrazně ovlivnily charakter jeho další tvorby.


Tento stylový posun je patrný i na Suchardově pražském Palackého pomníku (1901 – 1912), který je v kontextu pomníkové tvorby vskutku originálním dílem. Představeny budou i četné návrhy dalších pomníků (Jana Husa, Bílé Hory, Jana Amose Komenského, Bedřicha Smetany ad.). Jako vášnivý sokol obdivoval Sucharda vitalitu antického Řecka a slovanského pohanství. Byl fascinován slovanskými mýty a vytvořil si vlastní, originální repertoár slovanské ikonografie, který se uplatnil na množství návrhů k jeho nerealizovaným monumentům (První Pražané, Pohanství, Vyšehrad).


Stanislav Sucharda je zakladatelem českého medailérství. Byl prvním zdejším umělcem, který se tomuto, u nás do té doby opomíjenému uměleckému odvětví počal systematicky věnovat. Jeho plakety a medaile jsou působivé svou osobitou lyričností a intimitou.
Představeny budou rovněž Suchardovy podobizny.

Organickým vývojem od prvotního myslbekovského realismu přes vrcholné secesní období až k ryze modernímu projevu je Suchardovo celoživotní dílo unikátním příkladem kontinuity starého a nového českého umění.

Muzeum východních Čech Hradec Králové

11.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 15 780 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu REFERENT/-KA - INVESTIČNÍ TECHNIK/-ČKA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15780 kč, mzda max. 23730 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA - INVESTIČNÍ TECHNIK/-ČKA, investiční odbor, - PP na dobu neurčitou; nástup je možný dle dohody, - Charakteristika pozice: příprava a realizace jednotlivých investic menšího rozsahu nebo částí velkých investic; příprava výběrových řízení investičních akcí po technické stránce; provádění technického dozoru stavebníka, - Platové zařazení: 9. platová třída dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., v platném znění, - Je nastaven systém výkonového odměňování, tzn. souběžně s platovým tarifem reálná možnost osobního příplatku a odměn, , - Požadavky na uchazeče: vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou; vzdělání technického oboru výhodou; znalost stavebního zákona; znalost zákona o zadávání veřejných zakázek výhodou; uživatelská znalost PC (MS Word, Excel, Outlook, internet); samostatnost, flexibilita, vysoké pracovní nasazení; komunikační schopnosti; ŘP skupiny B výhodou; uchazeč musí splňovat předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka , ve smyslu zákona č. 312/2002 Sb., § 4 odst. 1, , - Co Vám můžeme nabídnout: zajímavou a různorodou práci; stabilní zázemí velké organizace; propracovaný systém rozvoje a vzdělávání zaměstnanců; pružnou pracovní dobu; tři dny placeného zdravotního volna; pět týdnů dovolené; zajímavý program benefitů (možnost stravování/stravenky, volitelné čerpání benefitů z osobního účtu zaměstnance); zvýhodněné bydlení; příjemné pracovní prostředí, , - Přihlášky podávejte pouze v písemné podobě se všemi potřebnými náležitostmi do 12. 10. 2017, - Další podstatné informace, zejména náležitosti přihlášky do výběrového řízení naleznete na www.hradeckralove.org - Kariéra. Pracoviště: Magistrát města hradec králové, Československé armády, č.p. 408, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Kristýna Lišková, +420 495 707 283.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů MECHANIK/-ČKA - PŘÍPRAVÁŘ/-KA NOVÝCH VOZŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MECHANIK/-ČKA - PŘÍPRAVÁŘ/-KA NOVÝCH VOZŮ, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned , - Náplň práce: příprava nových vozů, předprodejní servis, montáž příslušenství, - Požadujeme: řidičské oprávnění sk. B; bezúhonnost, manuální zručnost, praxi v oboru výhodou, - Nabízíme: zázemí stabilní společnosti, práci v mladém kolektivu, pracovní poměr na dobu neurčitou, motivační finanční ohodnocení, firemní benefity, 4 týdny dovolené, náborový příspěvek ve výši 20 000 Kč po uplynutí zkušební doby,, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-tky, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: katerina.vaclavova@olfincarpalace.cz. Pracoviště: Olfin car palace s.r.o. - pracoviště na rybárně, Na Rybárně, č.p. 203, 500 02 Hradec Králové 2. Informace: Kateřina Václavová, +420 601 554 432.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Náplň práce: zajištění chodu kanceláře (jednání s klienty, fakturace, objednávky aj.), - znalolost NJ, AJ výhodou, ŘP sk. B výhodou, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: info@kazbet.cz. Pracoviště: C.š.m., s.r.o. - hk, Vážní, č.p. 891, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Vitalii Miagkov, +420 723 959 994.

Ostatní - Písaři ZAPISOVATEL/-KA, ADMINISTRATIVNÍ 14 740 Kč

Písaři ZAPISOVATEL/-KA, ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14740 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZAPISOVATEL/-KA, ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE, - PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, nástup od 1.9.2018, - Požadujeme: znalost obchodní korespondence, státní zkouška z kancelářského psaní výhodou, velmi dobrou znalost psaní na klávesnici (minim. 250 úhozů/min), velmi dobrou znalost českého pravopisu, uživatelskou znalost práce s PC, bezúhonnost, samostatnost, pečlivost, spolehlivost a komunikativní schopnosti, Více k pracovní pozici na www.justice.cz/soudy/Hradec Králové/Personální informace, - Nabízíme: příspěvek na stravování, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: iprauseova@ksoud.hrk.justice.cz (upřednostňujeme zaslání životopisu) nebo telefonicky: tel.: 498 016 288, kontaktní osoba: Prauseová Iva. Pracoviště: Krajský soud hradec králové, Československé armády, č.p. 218, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Iva Prauseová, +420 498 016 288.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dvanáct finalistů 19. ročníku soutěže mužské krásy a elegance Muž roku 2018, jejíž finále se uskuteční 24. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě, pozval prezident soutěže David Novotný a spolupořádající agentura do Schrothových lázní v Dolní Lip
30

Dvanáct fešáků se připravuje na finále Muže roku

Ilustrační foto.

V Kuksu řeší problém s dalším zdrojem vody

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

Výluka bude cestu do Smiřic komplikovat i v srpnu

Smiřice - Výluka bude součástí cesty ze Smiřic přes Jaroměř do České Skalice a Náchoda a tratě z Hradce Králové přes Jaroměr a Dvůr Králové nad Labem do Staré Paky do 10. srpna do 18 hodin, železniční dopravu nahrazují autobusy dle výlukového jízdního řádu dostupného třeba na stránkách města Smiřice.

Po kolejích to do Jaroměře přes tři týdny nepojede.

Královéhradecko, Jaroměřsko - Léto a prázdniny jsou nejen časem dovolených a cestování, ale také obdobím, kdy se pracuje na opravách a modernizacích železničních tratí. S nimi souvisí poměrně značné množství omezení.

Park pulsoval romskou hudbou

Královéhradecko, Jičín - Koncert Jana Bendiga přilákal do zámeckého parku mnoho jeho příznivců a především fanynek. Na pódium přivedl i novou chlapeckou kapelu Roma Boyz, které dělá producenta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT