Rockový klub U Cikána na Novém Hradci si vybrala za jedinou východočeskou zastávku na svém aktuálním turné zpěvačka Tereza Černochová s kapelou jménem Skupina.

V sobotu večer ukáže hradeckému publiku svoji současnou funky tvář, o jejíž energii svědčí jak poněkud drsná promo fotografie k turné, tak jeho název: Rozkrájím se pro vás tour.

Black Milk je pryč


Dnešní Tereza Černochová, dcera slavného otce, už nemá nic společného s nepříliš výraznou třetinou někdejšího vokálního tria Black Milk. “Žádné poklidné zobání na dvorku českého popu,“ říká ke své nové cestě zpěvačka, která vedle mnoha zajímavých hudebních projektů stíhá i studium posledního ročníku České zemědělské univerzity.

Na své nové muzikantské cestě Tereza debutovala před dvěma lety albem Small Monstrosities v produkci Romana Holého.

V současnosti spolupracuje s projekty Takin´Off, G-Point Hunters jako host Romana Holého a Matěje Rupperta, s big bandem B-Side Band a zároveň se věnuje vlastnímu projektu s brněnskou kapelou Skupina, která ji doprovází na tomto turné.

G–Point Hunters

Největší zásluhu na její nové hudební poloze mají Matěj Ruppert a Roman Holý, jejichž styl z Terezina repertoáru jednoznačně čiší a prosvítá. „Matěj a Roman mě přizvali do projektu G-Point Hunters. Jde o zhruba hodinovou improvizaci v housovém duchu, takže se to hodí spíše na nějaké party.

Jezdím s nimi už asi dva roky a má to pro mě poměrně velký přínos, protože zpíváním po boku Matěje Rupperta se člověk dost naučí. Třeba to, že člověk se musí umět prosadit, Matěj je bezvadnej, ale taky hodně silná osobnost, takže se díky němu učím rvát o pozornost,“ hodnotí své profesory stylu Tereza Černochová.

Její sobotní koncert se Skupinou U Cikána začíná v devět hodin večer.