V termínu od 19. do soboty 21. března se v Čapkově sále představí 17 kapel, mezi kterými nechybí ani zvučná jména jako držitelé Anděla První hoře nebo Vypsaná fixa. Účast na festivalu přislíbili stejně jako vloni i Heebes Jeebes, Miloš Dodo Doležal a Jesus Om. Pořadatelům se podařilo zajistit i kapely Kohout plaší smrt, Dive, Chocolate Jesus a další.

Tím, že festival navštívíte a přijdete si poslechnout účinkující kapely zároveň podpoříte myšlenku pomoci Tibetu.

Kam bude finanční výtěžek putovat Deníku řekl organizátor festivalu Jaroslav Rubeš: „Peníze přijdou na účet občanského sdružení Potala, které má sídlo v Praze, jehož jsem členem a vede ho přední tibetoložka v ČR Zuzana Ondomišiová. Výtěžek z festivalu bude přímo zřejmě částečně určen na nový projekt nemocnice Gompo na hranicích Tibetu v Nepálu.

Situace v Tibetu je nyní ještě horší než byla, oblast je hodně izolována, ale jakmile půjde se dostat do Lhasy, kde je školička slepých dětí, na kterou jsme v minulých ročnících přispívali, něco půjde i tam. Vše se uvidí, dle situace, každopádně ani koruna nepřijde nazmar,“ ujistil Deník Jaroslav Rubeš, a neopomněl připomenout, že cílem koncertu není pouze získání peněz, ale i upozornit na situaci v Tibetu.

„Jde o to, že čínská komunistická velmoc nerespektuje práva jednotlivců tak, jak je v demokratických zemích běžné. Celý svět po desetiletí zavírá oči před porušováním lidských práv v Tibetu, aby si ekonomického giganta nepozlobil,“ říká Rubeš.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit na přímo místě. Návštěvníci mají možnost koupit si jednodenní vstupenku nebo zvýhodněné třídenní vstupné na celý festival.