O víkendu si návštěvníci mohou zakoupit bílý perník, jenž je světovým unikátem. Poprvé se prodával o Bílé sobotě 2009 v Perníkové chaloupce.

Na bílý perník je zapotřebí speciálních dřevěných forem, kde je ponechán prostor na závěrečné zdobení.

Formy vyřezává Aleš Vostřez, který  také základní tvary peče, a cukrovou polevou je potom zdobí perníkářka Dana Holmanová.

V roce 2011 bílý perník slavil velké úspěchy ve slovinské Radovljici při prvním summitu evropských muzeí perníku, neboť v 21. století kombinuje tradiční metodu vytlačování do forem, rozšířenou po celé Evropě do konce 19. století, se zdobením cukrovou polevou, jež je produktem 20. století.

Bílé perníky nejsou samozřejmě jedinou atrakcí. Návštěvníci uvidí, jak se zdobí velikonoční kraslice a jak se pletou pomlázky z vrbových proutků. Přijedou řemeslníci, kteří budou předvádět a prodávat své umění.

O žaludky návštěvníků se postarají U všech čertů – útulna a občerstvovna. Místní gastronomickou specialitou, kterou osobně připravuje Červená karkulka, jsou pečení holubi.

Na Velikonoční pondělí bude Perníková chaloupka otevřena od 9 hodin, poslední cesta za perníčky začne v 16.30 hodin.   (šm)